6. října roku 1973 vypukla jomkipurská válka, když arabské země vedené Egyptem a Sýrií zahájily překvapivý útok a téměř porazily Izrael. Příběh je vyprávěn z pohledu tří postav, které se ocitly uprostřed této válečné smršti. (HBO Europe)

Recenzie používateľa yvona k tomuto seriálu (5)

Údolí slz (2020)

Propagandistická sračka, jejíž obsah plně vystihuje recenze Daddko. Není, co dodat. Také jsem s napětím očekávala Amíky, kteří jim zachránili prdel, leč marně.  Od páté epizody lze brát tuto slátaninu pouze jako parodii na válečné filmy. Splňuje pro to všechny předpoklady. (Ani Wikipedie mi moc nepomohla neb je zcela tendenčně stránka Jomkipurská válka editována 4.4.2022) ()

My Rock, My Fortress (2020) (E03)

Dost dobře jsem nepochopila, kde se vzal ten nerd u armády. SPOILER -A "jednička" Kaspi je totální debil, který hystericky omylem postřílí 7 vlastních lidí a ani nemrkne, aby následně dosral všechno. Zajímalo by mě, jestli tenhle fanatik v reálu existoval. ()

Rain on Us! (2020) (E06)

S tím nerdem, který sotva unesl ježka a teď vláčí kámoše kilometry daleko, je to už přes čáru. (vzpomněla jsem si na Meresjeva - nemá to k tomu daleko) Bezduché dialogy, které absolutně nekorespondují s dějem (pokud to nějaký má), přeskakuji. Zhruba ve 20. minutě je jasné, že jde o komickou vsuvku psychopata Kaspiho. Nabývám dojmu, že se jedná o parodii. ()

The Abyss (2020) (E09)

Tahle fraška zdaleka překonává i sovětské válečné filmy z 50. let. Jediné, co lze ocenit, je scéna výslechu izraelského pilota, kdy syrský důstojník pravdivě vysvětluje příčiny a původce této války. ()

Valley of Tears (2020) (E10)

Tak vida, vzhledem k tomu, že nepřítel nezaměří nikdy cíl, stačí otevřít poklop a pak snadno ve třech zlikvidujete 200 tanků. Důstojnějšího konce série se autoři vzdali ve chvíli, kdy vyfabulovali všechna fakta a vytvořili propagandistický kýč. ()