Chocolate Covered Christmas

silentname

"My Sweet Holiday" uzavriera tohtoročnú filmovú vianočnú výzvu. Možno ešte uvidím niekoľko filmov, ktoré poputujú medzi "ostatné", ale tento film uzatvára kolekciu, ktorú nám nadelili na tento rok Hallmark a Lifetime. A bola to teda celkom slušná dávka. Videl som 74 vianočných filmov. Ale môžem si povedať, že som tohtoročnú výzvu splnil a mám to za sebou. Ako dopadol posledný film? Myslím si, že celkom dobre. Je pravda, že opäť nejde o veľmi originálny koncept, no film pre mňa vyzdvihuje pár vecí. V prvom rade vyzerá nádherne. Tie pralinky a sladkosti mi tu skutočne spravili poriadnu chuť. Naša ústredná dvojica je veľmi sympatická a majú medzi sebou existujúcu chémiu. A keď aj prídu tie momenty nedorozumenia, našťastie sa im nevenujú príliš dlho, ale pravda vyjde rýchlo najavo. Je to lepšie ako mať kopec scénok, ktoré dokopy film neposúvajú nikam. Radšej si to čo najskôr prejdime a pokračujme vo filme ďalej. A tiež ma teší, že ex-frajer, ktorý si zmenil plány no potom si zmyslel, že sa vráti nedostal väčšiu rolu než potreboval. Nepríde do rodného mesta za našou hrdinkou a neurobí tam scénu, aby sme mali ďalší emočný výbuch. Takže toto si tvorcovia našťastie odpustili. Nechá jej niekoľko odkazov, no ona ho odignoruje a pre film nemá potom už dokopy žiadny väčší význam. Občas sú tu niektoré scénky trošku zbytočné, no nemám pocit, že by film ako taký likvidovali. Pozeralo sa na to fajn a s výsledkom som spokojný. A to je všetko čo tohto roku ponúkali americké a kanadské televízie pre svojich vianočných divákov. Som rád, že ste túto výzvu niektorí absolvovali so mnou a čoskoro sa dočkáte veľkého vianočného televízneho vyhodnotenia. Už sa neviem dočkať. Uvidíme, či túto výzvu prinesiem aj budúci rok, ale ak aj áno, tak bude asi trošku zmenšená. Nakoľko ale tento rok sa veľa blockbusterov odsunulo a tým pádom som nemal na čo chodiť do kina. A plus k tomu boli aj zavreté. Ale boli to celkom zaujímavé 3 mesiace, ktoré som sa snažil vidieť čo najviac vianočných filmov. A teraz je čas už len dobehnúť si resty. Hodnotenie: B ()

Fanita

Tento film mal úplne tradičný ničím novým neprekvapujúci príbeh, ale do mojej top desiatky sa dostal najmä pre tú úplne úchvatnú kameru hodnú hocijakého blockbusteru. Všetky zábery boli pečlivo vyberané, nemala som pocit béčkového filmu a celý čas som slintala nad všetkými tými čokoládami a nádhernými vianočnými ulicami. ()