Natália

• Česko Natálie (viac)

Filmový přepis Dostojevského novely Bílé noci od režiséra Luchina Viscontiho vypráví příběh snílka Maria (Marcello Mastroianni), nesmělého úředníčka. Mario se bláznivě zamiluje do dívky Natálie (Maria Schellová), která ale věří v návrat jiného muže. Otevírá se drama nenaplněné lásky za doprovodu romantické hudby Nina Rota a svitu měsíce. (Zrzunda)

vla_kor

Film podle Dostojevského. Děj je přenesený kamsi do Itálie. Marcello Mastroianni chtěl uniknout zaškatulkování "římský taxikář" (6x) a přemluvil Franca Cristaldiho, ten Suso Cecchi d'Amicovou a ta zase Viscontiho (nebo tak nějak... každý z nich to vypráví jinak). Na festivalu v Benátkách uviděl Visconti Marii Schellovou a bylo rozhodnuto o Natálii. V té době neuměla italsky. V Paříži Viscontiho přemluvil Jean Marais. Možná by byl dostal i hlavní roli (tvrdí Suso), ale protože byl Mastroianni spoluproducentem, tak dostal jen roli Tenanta. V každém případě mimořádný film. Tak trochu ve stylu Věčného návratu ... ()

Rattlehead

Poměrně věrná adaptace Dostojevského povídky. Pro Viscontiho filmy mám slabost, i tento je báječný, moc se mi líbí kulisy města, všechna ta mlha a světla, herecký trojlístek, hudba a dokonce i ten sníh zde působí romanticky. Jeden přední marxistický teoretik označil snímek za noční můru. Pro mě je to naopak nádherný sen. ()

BubbleGum

Nádherný příběh a krásně natočený. Prožívala jsem úplně všechny emoce. Je to strašně moc ze života, strašně realistické, úplně jen člověk pokyvuje hlavou nad tím, jak je to přesné. Myslím si, že každý ve svém životě byl minimálně jednou buď na jeho místě nebo na jejím. Kdo ano, tak bude při sledování určitě prožívat ty stejné emoce jako já. ()