Lupin

• Francúzsko Arsène Lupin
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Francúzsko / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (viac)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

Recenzie používateľa agentmiky k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2021) (S01)

Francouze a jejich tvorbu mám nesmírně v oblibě, za poslední roky tato země galského kohouta vyprodukovala nespočet kvalitních kinematografických počinů. i proto mě zajímalo, jak dopadl tento seriálový projekt, na který se pěje jedna óda za druhou. Lupin hlavně čerpá z jedné věci, a tou je Omar Sy. Tento sympatický herec si svou roli elegantního zlodějíčka dává s přehledem a nechává své kolegy daleko za sebou. Dále mě potěšil fakt, že má řada jen pět dílů, tudíž zde ani není moc prostoru na typické "vyplňovací" díly o ničem. Prostředí Paříže pro mě pořád lákavé a neokoukané, doprovázené skvělým hudebním doprovodem. Scénáristicky to převážnou dobu působí strašně promyšleně, ale tady vězí podle mě menší problém, kvůli kterému seriál nemůže pomýšlet na pomyslný piedestal. Ono to na první pohled krásné pozlátko ve svém nitru obsahuje docela dost příběhových děr a přešlapů. Dá se přes to přenést, ale trochu mě to ve výsledku mrzí. Uvidíme, co přinese druhá řada, první si ode mě odnáší i tak poctivých 7/10 ()

Série 2 (2021) (S02)

Tak druhá série navazuje přesně tam, kde jednička začala. Tempo se zpočátku docela dost zadrhávalo, první dva díly byly takové nemastné, neslané (objektivně tak na 6/10). Ale druhá polovina mě překvapila, za mě nejlepší asi díl číslo 4 s katakombami, velice se mi tam zamlouvalo, jak autoři skloubili minulost s přítomností. Ty občasné díry ve scénáři se najdou zase i zde, ale vem to čert. Jako odpočinková zábava s perfektním hlavním představitelem Lupina to svoje splní. A klidně bych uvítal pokračování, svůj čas bych mu věnoval. Za mě opět 7/10 Viděno s CZ dabingem P.S. To zacházení s policisty zde musíte brát s rezervou, protože tak neschopné představitele zákona byste ve své zemi mít fakt nechtěli :D ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (viac)