Myslivecký mládenec Vítek (P. Haničinec), který miluje dceru polesného Myslibora Růženku (Z. Hadrbolcová), padne v lese na zabitého, vzácného, zlého jelena. Dřevaři hned nato chytí dva pytláky. Ale žádný z nich nemohl jelena zastřelit. Podezření padá na Vítka. Zamotaná historie se rozplete, když se ukáže, že pytlák Ivan (V. Ráž) je očekávaný mladý hrabě a druhý pytlák, je dívka (B. Holišová) mysliveckého mládence Jaromíra, syna Mysliborova, která v přestrojení chtěla důkladně poznat svého ženicha. Jaromír (K. Hlušička) to byl, kdo z příkazu vrchnosti jelena zastřelil. Polesný Myslibor (O. Korbelář) je odměněn za své služby a na jeho místo nastupuje syn Jaromír. Vítek také dostane samostatný revír a komedie končí hned dvěma svatbami najednou... Televizní inscenace vznikla podle koncepce režiséra J. Frejky z roku 1942 a odehrává se v dekoracích navržených J. Trnkou, hudbu napsal V. Trojan a režii měl J. Bělka. (Česká televize)

rakovnik

Vidět tuto hru v divadle, možná bych se bavil. Klasické schéma se záměnou, vysvětlení na konci a happy ending. Svobodní myslivci a jejich pán mě ale nezaujali. ()

rivah

Ve skromných kulisách dovedl vynalézavý režisér a výborní herci vytvořit dílo věrné Klicperovi a přitom tak odlehčené, že osloví současného diváka. Děj ozdobují tanečky mládenců a lišek v mysliveckém ustrojení. S ohledem na dobu televizních počátků odpustíme i horší obraz a zvuk. ()