Trouble Will Find Us

všetky plagáty

silentname

Kde "Seven Short Films About (Our) Marriagepostavil skutočne skvelý film plný kvalitne napísaných dialógov a emocionálnej razancie, tak "Trouble Will Find Us" robí trošku niečo opačné. Reálne nemôžem povedať, že tu máme zlý film, alebo, že by niečo výsostne pokašľal, no je vidno, že režisér skôr mal víziu podať film s určitým štýlom, než napísať dobrý scenár. Hlavný problém filmu totiž pre mňa je, že všetky zábery sú spracované s jednoduchým statickým záberom, ktorý niekedy trvá aj pár minút. V niektorých častiach to celkom funguje. A vie to spracovať aj nejakú dávku atmosféry. Napríklad na začiatku, keď sa Henry s Tess stretnú alebo pri konci keď budeme vidieť ich hádku (a vzhľadom na to, ako sa film volá si nemyslím, že ide o spoiler). V takých momentoch to celkom funguje a dáva filmu aj nejakú razanciu. No potom sú tu aj scénky, kde asi 3 minúty sledujeme jeden záber ako spolu tancujú. A nemá to dokopy žiadny šarm, keď to máme nasnímané tak, ako to máme nasnímané. Takisto scénka medzi Henrym a jeho otcom je týmto monotónnejšia. Pravdou je síce, že herci musia tým pádom hrať oveľa viac a musia tie scénky viac predať, no pôsobí to potom skutočne, ako keby sa režisér viac spoilehal na hercov, než na to, čo film chce povedať. A to je dosť problém. Pretože v určitých momentoch film ide neskutočne pomaly, a čoskoro je to nudné. Keď prídu tie dramatickejšie časti, vie to možno niečo pridať, no najmä v tých zamilovanejších momentoch to často uberá tempo a atmosféru. Neviem. Plus je treba aj uznať, že najväčšie množstvo hádok v tomto filme pôsobí ako keby sme sa hádali len preto, že sa chceme hádať. A hoci sa často hovorí, že ľudia sa najčastejšie skutočne hádajú kvôli absolútnym banalitám, tak tie hádky len zabíjajú celú atmosféru filmu. Pretože na každý argument musí predsa existovať protiargument. A ideme sa biť kto vie ďalej doargumentovať situáciu, ktorá dokopy ani nič nevyrieši. Film ma veľkú dávku času nudil a hoci je tu niekoľko skvelých momentov, tak na lepšie ako priemerné hodnotenie to nestačí. Hodnotenie: C ()