Moje psychedelická romance

(festivalový názov) (TV film)
  • USA My Psychedelic Love Story

Když Joanna Harcourt-Smith v roce 1972 potkala Timothyho Learyho, zrovna se skrýval před spravedlností. Kvůli drogovým deliktům si měl odsedět deset let. O polovinu mladší žena se stala jeho milenkou a komplicem. Po několika měsících života na útěku byl přední popularizátor psychedelik zadržen na letišti v Afghánistánu. Joanna tři a půl roku vedla kampaň za jeho propuštění. Errol Morris se při barvité rekonstrukci neskutečného příběhu spoléhá na její vyprávění. S odstupem času ovšem není jisté, jestli byla aktérkou milostného románu, nebo konspiračního thrilleru a zda její kroky ovlivňovalo jenom LSD, nebo také CIA. (MFDF Ji.hlava)

rivah

Zpovídaná Joanna Harcourt-Smith (1946-2020) ochotně o všem vypráví, mj. byla zneužívaná od pěti let, tvrdí, že její matka se k ní chovala "jako Hitler k židům" a varovala ji před sexem, protože může chytit příjici, ale o otěhotnění jí prý neřekla. Prý měla současně i osm milenců, to kvůli udržení svého sebevědomí....recenze: https://dennisschwartzreviews.com/my-psychedelic-love-story/ odkaz na profil J.H-Smith : https://en.wikipedia.org/wiki/Joanna_Harcourt-Smith ()