An Unquiet Grave

silentname

Filmy ako "An Unquiet Grave" ma tak trošku presviedčajú, že dnes už môže dostať označenie horor úplne čokoľvek. Stačí tam mať ducha, možno pár scénok, kde by sme mohli vidieť niečo, čo by sa dalo označiť prívlastkom strašidelné a bum. Máme na svete horor. V jadre je toto však len chabo napísaná dráma, ktorá vo svojom koncepte nedáva absolútne žiadny zmysel a najmä sú často v úvode scénky tak neskutočne natiahnuté, že trvá dlho kým sa dostaneme k pointe a potom si ju vo výsledku ani neužijeme, lebo film sa pomaly blíži ku koncu. Viem si predstaviť tento nápad fungovať? Áno. Ale muselo by sa to spracovať nejako inak. Tajomnejšie, bez zabíjania času, plus takisto trošku zväčšiť stopáž. Možno by sme mohli začať príbeh ako príbeh manželov, kde si manželka začína všímať, že niečo okolo nej nedáva zmysel alebo sa niečo deje a po veľkom množstve paranormálnych javov by sa mohol manžel priznať k svojmu činu a pochopili by sme čo sa deje. Takto to nefunguje, lebo celý film je maximálna nedopracovaná nuda, ktorá okrem toho nie je ani strašidelná. Fakt super horor. Hodnotenie: D+ ()