La abuela

• angličtina The Grandmother

Pařížská modelka se musí vrátit do Madridu, kde její babička, která ji vychovala, právě prodělala mrtvici. Ale strávit s touto příbuznou jen pár dní se změní v nečekanou noční můru. (JasonCZ)

Sopholojong

Nechce sa mi verit, ze sa jeden z najprogresivnejsich hororovych "rejzov" 21. storocia (dalej Wan) po vyse dekade zahadzuje s takymito (pod)priemernymi, neatmosferickymi beckovymi paskvilmi. Nesympaticka ustredna dievcina, nudna "nana", zdlhave sceny, unavena rezia, televizny rozpocet... 5/10 s odretymi usami. ()

Accuphose

Jednak oceňuju výkon hlavní postavy a posléze fakt, že ač se nejedná o úplně inovativní kousek, tak tvůrci vytěžili z minima maximum... určitě se na to ještě někdy podívám a proto za 4... mimojiné s ohledem na fakt, jaká se dnes točí šmíra, filmové řemeslo se musí podpořit :-) ()

vinducha

Babičku zlobničku by chtělo mít doma zřejmě každé vnouče .  Celkově je to zvládnuté takřka bezchybně . Během sledování mi několikrát zamrazilo a nenudil sem se ani chvilku a to se rozhodně počítá. Rec je ale samozřejmě o level jinde , to se nedá nic dělat. ()

Africanus1

Tahle abuela vypadá, že má namířeno rovnou do márnice, jenže zdání klame. Ve skutečnosti si jde tvrdě za svým a nehledí na nic a na nikoho. Dobrý to bylo, dokonce velmi dobrý. Někdo tady kňučel, že se tam nic moc neděje, žádný lekačky, žádná atmosféra strachu, napětí a tak podobně. V tomhle si dovolím vyjádřit jemný nesouhlas a dotyčným kritikům bych pouze decentně vzkázal ať jdou do prdele, protože kvalitní horor nepoznají, ani kdyby jim spadnul na palici. Jistě, bábrle jump-scares zcela nepokrytě ignoruje, což ale není vůbec na škodu. Zavrhnete-li tuhle jednodušší cestu, musíte se vydat jinou, která se mnohdy může ukázat jako lepší. A tady to jednoznačně vyšlo. Děj plyne pozvolna a stejně tak pomalu narůstá znepokojení a pocit, že něco není v pořádku. Atmosféra houstne a vnučka se z milující pečující pozvolna mění ve vystrašený uzlík nervů. Jediné co bych vytknul, je hned úvodní scéna, která poměrně hodně napoví, o co tady běží. A pak situace bezprostředně po požáru. Nejpozději tady by každý okamžitě prásknul do bot, na druhou stranu ale chápu, že jinak to scénáristicky udělat nešlo. Celkově se ale jedná o velmi solidní a zde podhodnocenou záležitost. Jo a uživatel Korbitch by měl ten svůj spoiler smazat. ()

Lubikem

slabý horor, skôr temná dráma, od začiatku som vedel o čo pôjde, lakačky žiadne, a tempo strašne pomalé, Španielom dochádzajú nápady. ()