Spisovatel, žijící na ostrově, zápasí s příběhem založeném na vzpomínce na jeho vlastní milostnou historii. Jmenuje se Bergman. Promlouvá k němu jakýsi hlas. Spisovatel ho nechá stát se ženou, herečkou jménem Marianne. Příběh konečně získává formu, skrze ni. Marianne je šťastně vdaná za Marcuse, úspěšného dirigenta. Mají devítiletou dceru, Isabelle. David je Marcusův nejlepší přítel. Dvakrát rozvedený David bývá často u Marcuse a Marianne a pro Isabellu je nejoblíbenějším vypravěčem pohádek. Jedné noci, když je Marcus mimo domov, David přijde jako obvykle. Něco se změnilo a to, co bylo předtím bezpečným a platonickým přátelským vztahem mezi Marianne a Davidem, se najednou proměňuje. Marianne ho teď vidí v odlišném světle. Milostná aféra je naspadnutí. Když Marcus je na náročném turné a Isabella u své babičky, ti dva se setkají v Paříži. I po návratu do Švédska nadále zůstávají milenci. Ale Marus o všem ví. Ve skutečnosti to věděl před jejich výletem do Paříže, ale rozhodl se hrát vyčkávací hru a doufat, že jejich vášeň vyhoří. Ale čekání, s vědomím jejich nevěry, ho učinilo netolerantním (během čekání se rozhodl, že to nemůže dál tolerovat - že to nedokáže dál tolerovat). Když Marcus zažádá o rozvod a svěření Isabelly, všechny strany začnou hrát nebezpečnou hru s tragickými následky. Nikdo není nevinný, lidé manipulují s těmi, které milují, tajemství jsou vyzrazována a zveřejňována - nikdo nikomu nemůže věřit - to je skutečná nevěra.

Emociální a bolestné drama, příběh o třech dospělých, chycených v milostném trojúhelníku s ničivými následky, napsaný Ingmarem Bergmanem a natočené Liv Ullmannovou, je volně inspirován skutečným životním zážitkem slavného švédského režiséra. (oficiálny text distribútora)

xdutchx

I. B. sice moc nenahlédl do svátosti smíření, ale zcela jasně pochopil její důležitost pro pokojnou smrt, proto se vyznává a odhaluje to, čemu morální teologie říká struktury hříchu (zdroje neštěstí, neporozumění, samoty). Vyznané věci sice pálí a řežou, ale vnitřní projev uvědomění si slabosti a artikulování pro druhého, otevírá člověka naději. Naději, která touží po věčném spočinutí v odpuštění. Smrt za života je ono podlehnutí a nereflektování skutečnosti hříchu. I. B. byl schopen reflexe, jak vidno z jeho celé tvorby. ()

e(l)a

No, sice to není přesvědčivých 5 hvezdiček, ale je to skutečně velice působivý film! Výborné herecké výkony, scénář i režie, která se sice mírně od Bergmanova stylu liší, ale myslím, že mu nezůstává nic dlužná. Myslím, že to je opravdu hodně odstrašující příběh, který ukazuje, co v člověku způsobuje nevěra, rozvod. A jak působí na děti, které tomu musejí přihlížet... Určitě je to film, který stojí a vidění!!! ()

Belsazar

Hluboké drama o změně vztahů a rozpadu manželství. Všichni udělají v určitou chvíli nějakou chybu. / Co mi přišlo kvalitní, tak ukázání, jaký vliv mají takovéhle záležitosti na dítě. Při sledování mi bylo velmi těžko... ()

BarVo

Prvú polhodinu ma síce požierala smrteľná nuda, ale potom sa to teda riadne rozbehlo. A nebolo mi z toho práve veselo. Presvedčivé, silné, avšak pridlhé. ()

anonyym

Nevím, jak by musel vypadat film od Liv Ullmannové, aby se mi nelíbil. Tohle ale ten případ nebyl. Od začátku do konce jsem chtěla vědět, co bude dál a dál... I když - uznávám - ke konci už je všechno takové jakoby okoukané, jako bych tušila, co se bude dít dál. I přesto mě samotný závěr filmu překvapil a nezklamal. Námět byl velmi zajímavý, nutil přemýšlet a rozhodně nevyzněl nijak tuctově. Způsobem provední mi to připomínalo Bergmanovi Scény z manželského života, což ale rozhodně nebylo na škodu. Z celého filmu jako by přímo tryskala skutečnost a uvěřitelnost, jako kdyby Bergman a Ullmannová prožívali vše přímo na plátně. Vytvořit takový dojem je ve filmu podle mého jedna z nejtěžších věcí. ()

pokeandrew

Chápu sice, že Liv Ullmanová klade důraz na ztvárnění faktu, že hlavní hrdinka trpí. Nechápu jen proč bych měl jako divák trpět 142 minut s ní. ()

LucyZ

Tichý, krásný, až smutný film. Ale jeden z filmů, který mě opravdu zasáhnul. Proto je jeden z mých nejoblíbenějších; Díky Liv Ullmann. ()