The Calm Beyond

všetky plagáty
Hongkong, 2020, 95 min

Poté, co svět ničící tajfun zcela zaplavil Hongkong, žije mladá žena skrytá v tichu uvnitř zbytků činžovního domu. Její nehybnost končí, když do jejího života vpluje malé dítě a vše změní. (FunDinDung)

silentname

Možno to vyznie zvláštne, no ja som sa pri tomto filme vôbec nenudil. "The Calm Beyond" robí niečo trošku iné ako väčšina klasických filmov o katastrofách. Kým väčšinou vidíme ako sa katastrofa udeje a je potrebné sa skúsiť zachrániť, tentokrát tu máme film, kde sa skôr snažia ľudia prežiť v období po katastrofe a vidíme ich rituály ako sa snažia zžiť s týmto novým systémom a byť v bezpečí, ktoré im bohužiaľ už nikto negarantuje. Jediné čo by som filmu trošku vytkol sú tie flashbacky, ktoré síce dávajú zaujímavý pohľad do života našej hlavnej hrdinky Ashy, no mám pocit, že mohli nájsť trošku iný spôsob ako to celé nejako urobiť. V prvom rade to ukazuje trošku iné stránky jej charakteru, ktoré robia pre mňa náročné, aby som ju ku koncu ľutoval. No halvne si myslím, že keby sme nevideli čo sa stalo, len by nám to pri niektorej momentke povedala počas dialógov, mohlo to vyplynúť silnejšie. A aby som bol fér, záverečné momentky, kde sa postaví proti pirátom mi prídu spracované neskutočne plytko a pôsobí to až moc jednoducho. Mohli tam ten thrillerový element spracovať silnejšie. Šanca bola. Som rád, že som film videl, neviem či by som sa k nemu vrátil... ale určite si ho aspoň na čas zapamätám. Hodnotenie: B ()