Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2020) (S01)

Po Hře o trůny přišli s bojovými scénami v televizi Vikingové, těm se už ale také ve velkém krátí čas a já úplně prahnu po dalším obdobném projektu. Naštěstí vytasili naši němečtí sousedé na Netflixu zčistajasna pro mě doposud neznámou historickou událost v podobě extrémně skvělé minisérie s výborným gradováním napětí a naprosto dechberoucím finále. Nemyslím tím, že by se celých 40 minut řezaly zdejší znepřátelené strany na onom bojišti, to tady lze prozradit i těm, co tu čest s Barbary ještě neměli. Mám tím na mysli dokonalé propojení bitevních sekvencí s promluvou hlavní postavy. Všem zdejším hnidopichům doporučuju si nejdříve zjistit informace o bitvě v Teotoburském lese, až poté nadávat, jak údajně je seriál nepřesný. [viděno na Netflixu] ()

Série 2 (2022) (S02)

Druhá řada seriálu, o němž jsme si nikdo nemysleli, že se o pokračování kdy rozroste, zcela oprávněně skáče mezi modrými a červenými čísly, přeci jen se i přes drtivou snahu nemůže vyrovnat svému předchůdci. Netuším, jak moc se stále čerpá z historických reálií či zda si Netflix už úplně vymýšlí jen kvůli snaze vytěžit ze značky maximum, v průběhu druhé řady se ale objeví už jen poskrovnu momentů, které by navodily alespoň některé silné emoce předloňského sledování. Cliffhanger slibuje, že se ani teď ještě nekončí, tak uvidíme, jak se tvůrci (ne)zlepší za další dva roky. [viděno na Netflixu] ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů