Tyckin

Předně musím uznat, že bych nikdy nevěřil Shin Min-a ten její reálný věk, ta holka prostě vůbec nestárne a její kouzlo se nemění, ač tady nemohla být tak roztomilá jako v roli Gumiho. Nicméně film jako takový mne docela zaskočil - není ani tak o samotných skocích do vody či soutěžích, ale spíše docela hutné psycho-drama o vztazích a ne zrovna šťastných událostech. Leckdy dosti mrazivá podívaná a nejde mi na rozum to nízké hodnocení zde, já jdu proti proudu a dávám poctivé 4*. ()

Vavča

Shin Min-a se nám vrhá po hlavě do vody a vlastní nejasné minulosti. Jako profesionální sportovkyně se musí vypořádat s tlakem a neví, jak naložit s kamarádkou, které se ve sportu nedaří. Jenže příběh obou hrdinek je poněkud složitější, kdo je hvězda, kdo oportunista. Došlo k nehodám, nebo zločinu? Minulost a nejasné útržky, sny a představy hlavní hrdinky se mísí s realitou. Někdy vyloženě artově pojatý film, ať prolnutí hudby obrazu, nebo absence hudby dialogů, amorfní struktura vyprávění, interpretačně náročnější konec. Rozhodně se na to budu muset ještě jednou podívat. Obě hlavní herečky ve svých rolích výborné, obávám se ale, zda diváci budou mít trpělivost i přes střízlivou minutáž. ()