Sweet River

silentname

"Sweet River" by bolo treba kompletne prepísať na to, aby to fungovalo. Je blbé, že film je primárne hodnotený ako horor, pričom reálne je toto temná dráma. A hlavne dráma. Veľmi pomalá, ťažkopádna a neskutočne nudná dráma. Toto je film, kde celú dobu čakáte na to, že sa niečo stane. Lenže v jadre sa počas drvivej väčšiny času nestane absolútne nič. Strašidelné momentky tu dokopy sú veľmi slabé a nemajú skoro žiadny efekt. Lebo film ich absolútne nevyužíva vo svoj prospech, ani im nedáva žiadneho hlbšieho ducha. Je mi jasné, o čo filmu ide, no takto to absolútne nefunguje. Film by sa musel kompletne prepísať, dať mu absolútne iné momentky a trošku nejakým spôsobom vylepšiť jeho tempo. Lebo tých 100 minút pôsobí ako nekonečných 200 minút. Mám rád Gravitas Ventures, ale toto absolútne nevyšlo. Pričom v jadre si nemyslím, že je problém s námetom. Ten by mohol možno aj celkom dobre fungovať. Lenže film by sa musel nejakým spôsobom viac snažiť nás vydesiť. Možno aj nejakými živými ľuďmi, ktorí sa snažia ukryť nejaké tajomstvo. Nejakým skutočným zloduchom. Miesto toho tu máme matku, ktorá hľadá svojho strateného syna a postavy, ktoré sa ju iba snažia presvedčiť, aby išla domov a nechala všetko na pokoji. Hotovo. Nemám čo viac dodať. Neskutočne sa to vlečie a chýbajú tomu momentky, ktoré by nejako zvýšili napätie alebo reálny záujem o to, čo sa vlastne deje. Hodnotenie: D- ()

Morholt

Matka hledá kdesi v asutralském vidlákově tělo svého syna, který se stal obětí sériového vraha. Vzápětí ale začne vídat divné věci a odhalovat tajemství místních usedlíků. Mě by se ten příběh i líbil. Ne že by se jednalo o něco extra originálního, ale když se všechny karty odkryly, dávalo to smysl a podle mého názoru bylo znát, že si s tím dal někdo práci. Ani herecky to nebylo tak zlé a straší tu děti, což jsou nejděsivější monstra. Jenže to byla taková nuda, že jsem měl problém to dokoukat  a cirka od půlky už jsem si musel pomáhat rychloposuvem. Kdyby alespoň ta strašidla udělala nějaké to baf!, ale místo toho jen stojí a čumí. Celkově ukázkový opruz. 15% ()

oveckaoa

Další film z kategorie zbytečných . Ženská přijíždí do města hledat mrtvolu svého děcka on totiž tam dříve vraždil sériový vrah co zabil 5 dětí, ale našly se těla jen 4.  Tak tam chodí po cizích barácích (překvapivě jí nikdo nerozbije hubu) a hledá mezitím z močálů vylézají mrtvé děcka a jedno jí radí kde hledat. Je to nezáživné scény se opakují pořád dokola  a není zde moc co pochválit. 20 procent ()

Marze

Psychologický horor v kterém mají lidé komplikované emoce. Je to taková kombinace fantasy Pevné pouto z roku 2009 a Children of the Corn z roku 1984. ()

EvilPhoEniX

Po Saint Maud a the Night jsem nečekal, že letos narazím ještě na pomalejší a nudnější film a HA máme vítěze. Australie po vzoru the Dry servíruje extrémně pomalý film ( Kdybych to měl přirovnat k autu, tak tady se to nerozjelo ani z parkoviště). Za 100 minut ani jedna zajímavá scéna, natočeno vetšinu času ve tmě s nezajimavými herci s žádným zajímavým plot twistem. Muka a utrpení film dosledovat bohužel. Drama jak Brno! 2/10. ()