My

Tragikomický príbeh o rozpade manželstva Douglasa a Connie Petersonových. On, je vedec, ktorý musí mať v živote všetko zoradené, nalinkované  a zorganizované. Ona, je umelkyňa, presný opak Douglasa. Spolu majú 17-ročného syna Albieho, ktorý odchádza študovať na vysokú školu a v ich životoch nastáva prázdne miesto. Jedného dňa, po dvadsiatich štyroch rokoch manželstva, znenazdajky Connie oznámi svojmu manželovi, že už viac nechce pokračovať v ich vzťahu a chce ho ukončiť. Obaja si však  ešte pred tým naplánovali veľký rodinný výlet po Európe. Aj napriek tomuto zlomovému bodu sa spoločne dohodnú, že dovolenku uskutočnia a budú ju považovať za posledný spoločný výlet pred tým, než sa každý z nich vydá na samostatnú životnú cestu. Douglas sa nevzdáva, verí, že ich posledná spoločná cesta môže ešte manželstvo zachrániť a naozaj pre to robí všetko. S Petersonovými sa vydáme na road trip po Európe a zároveň na road trip ich doterajším turbulentným vzťahom ktorý nás očarí svojou cestou cez lásku, stratu a rodičovstvo. (RTVS)

angel74

Hlavní hrdina Douglas Peterson doufá, že se mu při společném putování po evropských památkách podaří zachránit manželství i narušený vztah s dospívajícím synem, ale jak už to tak bývá, člověk míní a život mění. Trochu mi tato zdařilá britská minisérie připomněla americký seriál Tohle jsme my. Ne snad tím, že by šlo o podobný děj, ovšem stylem vyprávění a atmosférou určitě. Úplně jsem se nechala vtáhnout do příběhu, který ve mně zanechal hluboký dojem. Taky se mi moc líbila melancholicky laděná hudba, jež báječně dokreslila náladu a emoce. Ani po herecké stránce jsem neměla žádné výhrady, Všichni zúčastnění podali velmi dobré a hlavně uvěřitelné výkony. (85%) ()

kolemjdouc

Hodnotím tak vysoko za atmosféru.Nic už mě dlouho nedonutilo .abych jakoby žila v té rodině .Všichni hráli živočišně padni komu padni.Obrazně teda.V každém záběru.Minimum herců ,kdy nejste rušeni příchozími osobami a zase zmizevšími.To já můžu.Absolutní soustředění se na děj.Kamera která do jednoho záběru dostane široké okolí např typický Amsterdam.Řeka s hausbóty, záplava byciklů a turistů a v tom středu tahle rodinka.Matka, která až opičí láskou miluje synáčka ,ale otci odepře vidět originál Mona Lisy.Když jsou pár kroků od obrazu.To je ústřední motiv dílka.Nikdo nechápe nikoho a když dojde na lámání chleba matka rozprostře křídla a ukryje synka do bezpečí.Když synek chce fotit kanály a v muzeu si fotí vlastní nohu.Silně mi tam, až rušivě, vadila postava Asiatky kterou si synek nabrnkl.Přehrávala až hrůza.Asi chtěl scénář naznačit, jak je rodinka emocionálně chudá.A že cool je cpát si v bufetu kapsy jídlem.....P.S. a samozřejmostí je výrazný slovenský dabing ()

Sammya

Na tento seriál jsem se těšila od té doby, co bylo oznámeno, že tam bude hrát Iain de Caestecker. Kvůli tomu jsem si i přečetla knihu, která byla dobrá. Samotný seriál je skvělou adaptací, byť postavy Albieho i Connie byly polidštěny a nebyli to takoví protivové jako v knize. Kdybych ji nečetla předtím, možná bych nebyla tolik jednoznačně na straně Douglase, který dle mě neudělal nic špatného. Jsem ráda za to, jak to dopadlo, myslím, že to bylo pro všechny nejlepší. Iain i Tom byli opravdu skvělí. ()

• Pre kanadské televízie bol formát upravený zo 4 dielov na 6. Tento formát prevzala aj slovenská televízia (RTVS). (Arsenal83)
  • Z ekonomických dôvodov sa mnohé vlakové scény natáčali v reálnom čase v skutočných vlakových linkách. (Arsenal83)
  • V porovnaní s románovou predlohou došlo k zníženiu celkového počtu destinácií z rozpočtových a logistických dôvodov. Napriek tomu boli zamestnané štyri štáby s viac ako 162 scénami s natáčaním v Londýne, Buckinghamshire, Paríži,  Amsterdame, Benátkach a Barcelone. (Arsenal83)