Marze

Umirajici teenager bazi po svoji byvalce a melancholicky objevuje vnitrni krasu svych pratel, kdyz vypadaji americky multikulturne jako navsteva z Marsu. Pri sledovani muzete z premiry cukru dostat cukrovku. Dobry zamer natocit netuctovy a sladky romcom film urcite mel, ale je to jeden velky zmatek.  Postava Emmy Kenney vypada jako by byla pridana pozdeji a z niceho nic se zamiluje do postavy, kterou nezna. A byl tu nekdo, kdo mel korigovat dialogy? V 80. minute jsem mel pocit, ze se divam 180 minut. Film je aspon trochu divatelny diky  Emme Kenney. ()

silentname

"Back To Lyla" vnímam ako veľmi príjemnú romantickú dramédiu. Nie, nemôžem použiť v tomto prípade slovo komédia. America Young si pre svoj druhý film vybrala skutočne zaujímavú tému. A miestami som mal pocit, že jej myšlienkovým pochodom úplne nerozumiem a bolo tu veľké množstvo vecí, ktoré nijakým spôsobom nedávali zmysel, no vo finále si film našiel cestu ako to celé spracovať uveriteľne. Rád som strávil čas s týmito postavami, zvrat ma skutočne úprimne dostal a v jadre má film veľmi dobrú myšlienku. Tento road trip skutočne stálo za to podniknúť s našimi hrdinami. A niektoré scénky mi ostanú ešte v hlave celkom dlho. Ako tá bitka v bare, ktorá absolútne nedáva žiadny zmysel. Má to síce aj pár patetických momentov, no dokážem ich filmu odpustiť ak nás vo výsledku dostane do zaujímavého nápadu, ktorý som v tom vôbec nečakal. A okrem toho priniesol aj morskú pannu v bazéne. Zaujímavý nápad. Odporúčam milovníkom amerických indie road-trip filmov. Ten zvrat skutočne spraví veľmi veľa na konci. Hodnotenie: B+ ()