silentname

"Back To Lyla" vnímam ako veľmi príjemnú romantickú dramédiu. Nie, nemôžem použiť v tomto prípade slovo komédia. America Young si pre svoj druhý film vybrala skutočne zaujímavú tému. A miestami som mal pocit, že jej myšlienkovým pochodom úplne nerozumiem a bolo tu veľké množstvo vecí, ktoré nijakým spôsobom nedávali zmysel, no vo finále si film našiel cestu ako to celé spracovať uveriteľne. Rád som strávil čas s týmito postavami, zvrat ma skutočne úprimne dostal a v jadre má film veľmi dobrú myšlienku. Tento road trip skutočne stálo za to podniknúť s našimi hrdinami. A niektoré scénky mi ostanú ešte v hlave celkom dlho. Ako tá bitka v bare, ktorá absolútne nedáva žiadny zmysel. Má to síce aj pár patetických momentov, no dokážem ich filmu odpustiť ak nás vo výsledku dostane do zaujímavého nápadu, ktorý som v tom vôbec nečakal. A okrem toho priniesol aj morskú pannu v bazéne. Zaujímavý nápad. Odporúčam milovníkom amerických indie road-trip filmov. Ten zvrat skutočne spraví veľmi veľa na konci. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Umirajici teenager bazi po svoji byvalce a melancholicky objevuje vnitrni krasu svych pratel, kdyz vypadaji americky multikulturne jako navsteva z Marsu. Pri sledovani muzete z premiry cukru dostat cukrovku. Dobry zamer natocit netuctovy a sladky romcom film urcite mel, ale je to jeden velky zmatek.  Postava Emmy Kenney vypada jako by byla pridana pozdeji a z niceho nic se zamiluje do postavy, kterou nezna. A byl tu nekdo, kdo mel korigovat dialogy? V 80. minute jsem mel pocit, ze se divam 180 minut. Film je aspon trochu divatelny diky  Emme Kenney. ()