Cordero de Dios

• angličtina Lamb of God
Argentína, 2020, 114 min

petrsv

Námět filmu není vůbec špatný, ale provedení odpovídá spíš nějakému amatérovi. Což se o Ivánu Noelovi říct nedá, takže to bude spíš nízkým rozpočtem. Anebo to byl záměr. Krásné prostředí Argentiny, skvělý výběr herců, ale špatně sestříháno a tragický (ne)herecký výkon samotného režiéra. Ve filmu je sice uvedeno, že je to inspirováno skutečnými událostmi, ale opravdu jde jen inspiraci. Nebylo by tedy špatné k tomu uvést něco bližšího. ()

Idego odpad!

I když odhlídnu od nízkorozpočtové kamery, nízkorozpočtově příšerné hudby a herců na úrovní školní besídky, celý scénář je jenom patetická sračka s pár hloupýma vtipama, jejíž hlavním smyslem je dát záminku pro natočení pedofilního soft porna. Chvílema jsem si říkal, jestli je tohle ještě legální. Cítím se tím filmem zneužitý sám. ()

GAVIN17

Film se zajímavým námětem, úžasnou kamerou a procítěnou atmosférou starého kláštera, kde se 4 mniši starají o asi 15 chlapců věku 10-14 let, na místě, jak se říká "zapomenutém bohem", uprostřed panenské argentinské přírody. Herecké výkony skvělé a to jak dospělých tak i všech chlapců. Poklidný život rozbije až nečekaný vetřelec - z idylického života nezbyde nic, jen krásné vzpomínky. Zákeřný svět představoval jeden pomstychtivý jedinec, který se neštítil ničeho, ani zabití nevinného dítěte, jen aby ukojil svoji touhu po pomstě. V celku vzato ve mne film zanechal hluboký dojem, uchvátil mne především rodinný způsob života celé komunity a i když bych si přál úplně jiný konec, nemohu ho ohodnotit jinak než plným počtem bodů. Je to pro mne, i přes dramatický konec nejoptimističtější film Ivána Noela, protože korespondoval s mojí touhou po svobodě, přátelství a radosti ze života, která je tak vlastní době chlapectví, která moji vlastní tvorbu vždy provázela . ()