Historie okultismu

• Argentína Historia de lo Oculto (viac)
Argentína, 2020, 80 min

V posledním vysílání nejslavnějšího publicistického pořadu "60 minut do půlnoci" je hvězdou večera Adrián Marcato, který možná odhalí rozsáhlé spiknutí spojující vládu se satanistickou sektou. Tým novinářů závodí s časem, aby odhalil toto spolčení a našel předmět, který by umožnil zveřejnění Marcatova doznání. Musí se spolehnout nejen na své znalosti, ale také na poněkud neobvyklé metody. (Cinemax)

Petr59

Těžko říct, co to vůbec je, ale rozhodně se nejedná o horor. Je to jakysi velmi nepovedený pokus o něco jako politický thriller, či mysteriózní drama. Ve výsledku asi o kombinaci obojího. Není to strašidelné, není to zábavné, není to znepokojující. Pár hororových prvků se možná najde. A to je všechno. Opravdu nezáživně uchopené. Postavy nezajímavé a zaměnitelné. Ztratil jsem se v těch různých postavách, jménech a kdo kolik má dětí, kdo kde a s kým studoval. Asi jsem se ztratil v překladu. Podstatné je, že se vůbec nic podstatného nestane. Vůbec nic. Jestli čekáte historii okultismu, ušetřím vám čas. O tom film vůbec není. Je o argentinské vládě a údajném těžko pochopitelném spiknutí. Něco se nakousne a pak to zmizí do ztracena. Myslel jsem si, že film bude aspoň na dvě hvězdy a na jeho konci se něco objasní, vysvětlí. Koncem jsem byl ale zklamaný úplně. Tohle je tak na jednu hvězdu. Nic nedává smysl, vůbec jsem to nepochopil. Film nemá konec, děj, pořádně ani začátek. Je to takový “studentský”, amatérský pokus o film. Nic na tom není, nic to nevypráví a o ničem to neinformuje. Rozhodně nedoporučuji, je to ztráta času. Zdejší hodnocení nechápu. Mělo by být nižší. ()

Pan.Antonin odpad!

Cením, že nám Cinemax nabízí filmy z nejrůznějších zemí, akorát tenhle politický horor je naprosto nezáživná o uměleckost se snažící podívaná. Nedoporučuju, ničím mne to nezaujalo. ()

Bratyslavcan

Pekne natočené s originálnym štýlom a dobrou atmosférou, ktorú tvorila aj čiernobiela obrazovka. Hororové prvky šupa. Príbeh sa prezentuje z pohľadu 5 hlavných osôb a nevieme nič viac než to čo vedia oni. Bohužiaľ to tak aj skončí a na konci filmu nedostávame žiadne vysvetlenie. Príbeh bol detektívne ladený, kvôli čomu som ho ďalej pozeral, ale hlavná idea, okolo ktorej sa tam motali, čarodejníctvo v politike, bola taká, že eh... Páčilo sa mi to, akurát nechápem absolútne ničomu čo sa tam stalo a nepochopil som ani koncu. Možno treba ešte raz pozrieť, ale neviem či sa k tomu dokážem prinútiť. ()