Ron Whitlock (Bruce Willis), hledaný zločinec, vede tým žoldáků na misi pomsty. Je přesvědčen, že vláda jde proti němu, a proto se brutálně zmocní energetické elektrárny a drží všechny uvnitř jako rukojmí. Nedaleké město je na pokraji masivních záplav a zkázy, a tak je na jednom vysloužilém elitním armádním rangerovi Macku Karrovi (Patrick Muldoon), aby zachránil tisíce nevinných životů, než bude pozdě. (mac000)

borec999

Ono si ten film možno ani tie 3* hviezdy nezaslúži, ale z tej záplavy brakov a amatérskych filmov, čo na nás Bruce Willis v posledných 2 rokoch vychŕlil je Deadlock zďaleka to najlepšie. A to najmä preto, že je na ňom vidieť snaha. Snaha režiséra spraviť z toho aj pri evidentne nízkom rozpočte čo najlepší film (pri viacerých scénach záplav a priehrady si film často pomáha dokumentárnymi zábermi, efekty streľby nevyzerajú najlepšie), ale hlavne snaha Brucea Willisa, ktorý je jednou z hlavných postáv nielen na plagáte ale aj vo filme a zápornú postavu šialeného magora ktorý prišiel o syna a preto sa zato chce pomstiť celému svetu zahral veľmi solídne a s chuťou. Navyše okrem Brucea je obstojný aj hlavný hrdina, ktorý dokáže do placu hodiť nejakú tú hlášku a má aspoň štipku toho, čo nazývame charizma. Z hľadiska príbehu inak ide o ťažký priemer a v rámci akcie možno aj podpriemer. Ale ako som spomínal, je to o svetelné roky napred pred skvostami typu Cosmic Sin,Apex,Survive the Game, Survive the Night, takže preto nakoniec tie slabé 3*. 50% ()

korbitch22

Můj kdysi velice oblíbený herec Pan Willis u mě skončil už před lety, když naprosto nechutně zprznil svým nezájmem pátou past. Od té doby natočil 3 slušné filmy které jsem viděl. Zbytek všech těch zetkových sraček šlo úplně mimo mě a neviděl jsem ani jeden film který má v černém a že jich je solidní raketa. Zatímco Kilmer, Travolta, Gooding Junior a jim podobní točí bezvýznamný béčka, protože jim tak nějak nic jiného nezbývá, Willis degraduje svůj herecký talent a um v naprosto ubohých píčovinách i přesto, že by mohl místo 9 shitů ročně točit jednou za dva roky slušný film, aspoň jako je Looper nebo Skleněný. Za to sem si ho přestal vážit. Na Deadlock jsem se podíval jen proto, abych viděl Willise v úloze Hanse Grubera. Je vidět, že Willis odehrál všechny svoje scény sám, dokázal konečně předvést dobrý herecký výkon a po x letech do svého výkonu i něco vložil. Škoda, že jsou tvůrci tak líní, že ani nepoužili praktické efekty, protože střelba a krev je digitální, z nějakého střihové freewaru. Což dodává filmu ještě větší punc sračkové produkce. Nezachrání to ani hláškující Muldoon, který vypadá víc vyfetovaně a strhaný chlastem než Richard Grieco, ani plejáda céčkových dvd tváří jako Marsden, nebo Johnny Messner. Nechápu, že Messner není uvedený ani na imdb a už vůbec nechápu, proč tenhle slušný akční mlátič který má vetší charisma než Adkins s Lundgrenem dohromady hraje schrbeného dědka, zastřelí dva lidi a umře tak jak byl celý film, v sedě na židli. Jestli má Messner problémy s alkoholem nebo fetem nevím, ale stačilo měsíc cvičit, oholit se, ostříhat a mohl strčit Muldoona do kapsy. Máte plejádu vyhaslých béčkových hvězd, Bývalou Hollywoodskou star v roli hlavního záporáka a stejně se nesnažíte natočit aspoň trochu zábavný vykosovák. Ta lenost mě irituje. Cohn by zasloužil nakopat do prdele. Na jeho místě bych to natočil 5x lépe. 40%. ()

silentname

V jadre je asi ťažké obhájiť tomuto filmu tie 3 hviezdy ale zdieľam podobné pocity ako "borec999". Je vidno, že na tomto filme sa aspoň niekto reálne snažil niečo spraviť. Je fajn, že Bruce sa dostal pre zmenu do role záporáka. A dokonca mu aj celkom verím to, čo jeho postava (Ron) počas toho čo sa deje prežíva. Scenár je síce vysoko priamočiary a dokpy sa nechystá žiadne prekvapenie. Okrem toho využívanie záplavových záberov z iných dokumentov a podobné techniky pôsobia neskutočne lacno. A tie triky a streľba sú na tom podobne. No na druhú stranu sa na to dá pozerať bez toho, aby mal človek pocit, že sa pokašľalo všetko čo sa dalo. Neviem aký bol na film rozpočet, no snaha niečo spraviť tu aspoň je. Oproti filmom ako "Out Of Death" alebo "Cosmic Sin" je toto podľa mňa aspoň trochu pozerateľné. Patrick Muldoon ako hlavný hrdina je celkom okey a miestami vie aj pobaviť. Najlepší je asi jeho ručný súboj s "Gaterom". To som sa úprimne pobavil. A riešenie v štýle "Indiana Jones" fungovalo dobre. Ostatné postavy toho moc neponúkajú, čo je dosť škoda a v jadre je pravda, že film nie je veľmi dobrý. Keby som nebol prekvapený z toho, že oproti iným filmom je "Deadlock" celkom okey, išiel by som s ratingom asi nižšie. Ale nakoľko mám aspoň konečne trošku pocit, že Bruce nechce svoju kariéru úplne potopiť, budem veľkorysejší. Hodnotenie: C ()

Tom Hardy

Další měsíc, další film s Brucem Willisem (vlastně dva, ale Fortress upřímně za komentář nestojí). Deadlock je, na druhou stranu, vlastně docela přijatelné béčko. Evidentně podfinancované, s nechtěně směšným užíváním reálných záběrů na povodně z databanky, a zřejmě s nejméně věrohodnou krví stékající po ruce (proč takovou zbytečnost někdo udělá namísto - např. - kečupu přímo na place, to mi hlava nebere), ale obecně snesitelné ve své váhové kategorii. Willis si navíc svou roli celkem užívá a dokonce ji chvílemi i prožívá, což je v posledních letech u něj nadstandard. Muldoon je o něco menší patlal, než bývá u podobných laciných žánrovek zvykem, i pár hlášek má v rukávu, ale celou dobu vypadá tak strhaně, že mu to bere veškerý potenciální cool faktor. Z výsledku každopádně nekrvácí oči, což je na willisovku posledních let pořád slušný výkon. 40% ()

kobejn

Nechápu, proč to Willis neřek na rovinu už dávno, že mu to přestává myslet. Nechápu proč si musel pošpinit pověst jedné z největších hollywoodských hvězd účinkováním v podřadnejch levnejch šmejdech jako je tento. Kolik mu za tydle role mohli dát? 10 tisíc dolarů? Nechápu, proč to měl zapotřebí herec, kterej brával 20 milionů za jeden film. Proč to prostě neřek rovnou, že končí. Ušetřil by tím spoustě jeho fanoušků čas i nervy. Radši než točit jednu kravinu za druhou měl říct, hele, končim, sorry, ale radši končim. Bylo by to pro něj i pro nás daleko lepší než se vyskytovat v tomdle braku. ()