K prvním citovým i sexuálním zážitkům lze přijít různě, docela spolehlivé bývaly zejména pionýrské tábory, hojně pořádané za minulého režimu. Zjišťuje i poněkud vykulený praktikant, jenž se jedné takové akce účastní. Vznikla nahořklá komedie, zajisté přesná v jednotlivých detailech a postihující obvyklé táborové stereotypy, avšak v celkovém vyznění tvůrci - scénář napsali Jan Hřebejk a Petr Jarchovský - zápolí s určitým výrazovým zmatněním. Snímek režiséra (a později hlavně producenta) Ondřeje Trojana provázel až nespravedlivě přehlíživý postoj publika. (oficiálny text distribútora)

Oyer

K dětským táborům mám ten nejvřelejší vztah, ať už jako dítě, nebo jako oddílový vedoucí. Beru toto místo téměř za posvátné, protože jsem tu zažil ty nejemotivnějších chvilky... Bohužel, tato hořká komedie mě sice nechala na některé chvilky trochu nostalgicky zavzpomínat, ale s ničím novým, netradičním, zvláštním nepřišla. Ba naopak. Naše tábory byly určitě dosti živější, tady ve filmu jsem spíše prožíval jednu velkou nudu. S dětskými postavy se divák ani nestačil pořádně zžít. Je sice pravda, že se občas objevil geniální vtip, ale těch bylo pomálu. Tak třikrát... Moc křečovité a bez emocí. ()

bobstock

Dost často až infantilně přehrávající, ale ono se to od pánů tvůrců asi tak vyžadovalo. Radkoj Říhoj nebylo asi 90% filmu rozumět, ale to taky vlastně nahrávalo zoufalé komediálnosti namakaného Boba..ono celé to je tak laskavě pitomé a pravdivé, hlavně kdo zažil devadesátkové letní tábory, že nemůžu jít pod 80% ()

husokachna

Těžko říct, jestli to co jsem viděl bylo záměrem autorů, nebo se prostě něco nepovedlo. Každopádně je to krásně své, úplně jiné a absolutně mimo hodnotící škálu. Pan Trojan je buďto geniální nebo doprasil vše na co sáhl. Výsledkem pro mě je výborná zábava. A Bob? To se snad ani nedá popsat :-). ()

Greg25

No, zvláštní snímek..... Je pravda, že tenhle film připomene syrovou realitu letních táborů generaci dnešních čtyřicátníků a padesátníků, ti je zažili a tak mají na co vzpomínat (teda jestli je na co). Mladší generace si nemá moc co připomínat, i když řada soutěží leccos připomene i mé generaci (dnešní puberťák -2009), zejména vedoucí ty mi taky ledacos připomněli. No ovšem pokud nejste zamýšlená věková generace nebo nejste fanoušek do historie českého tábornictví, tak vás Pějme píseň dohola asi moc nenadchne. Jinak co jsem slyšela od rodičů, tak tohle nebyla komedie, ale opravdová realita socialistických táborů. No, myslím, že jim to nezávidím. 60% ()

jacksax

Film o nás a pro nás všechny, kteří jsme měli tábory rádi a těšili se na ně - je nutné říct, že v několika päsážích je nudný a vleče se, ale stejně tak se někdy vlekl den na táboře i mě. (Btw. tento film mi pustili jako instruktážní, když jsem pak nastupoval jako praktikant). Občas vypadá dost amatérsky, ale i tak. Vítejte zpět prázdniny mého dětství. ()

Gore odpad!

Přišlo mi to celé jako amatérská, nevtipná a trapná hovadina. Prostě mě to totálně minulo a neměl jsem sílu ani chuť tento uhýkaný paskvil dokoukat. Vůbec mi to nepřipadalo jako z pionýrského tábora, ale spíš z psychiatrické léčebny. ()

Vesecký

To určité výrazové zatmění jsem pozoroval velmi určitě. Nejde ani tak o ideovou zaujatost, ta se tam projevila jen rádoby úsměvnou přísahou uvědomělé pionýrky a naopak přísahou ve jménu J. Cartera (případně Franze Kafky u A. Geislerové). Jde spíše o celkový obraz dětského rekreačního tábora ROH. Samotní vedoucí byli skuteční exodi, snad měli funkce oddílových vedoucích zesměšnit, ale nějak se to nezdařilo, dílem i velmi amatérských výkonů dospělých herců (děti hrály mnohem líp). Zatímco Stezky odvahy se skutečně dělaly a byly pro menší a psychicky labilnější děti nepěkným zážitkem, zesměšněny zde byly vycházky do přírody - ta pětiminutová sekvence nesmyslného pochodování, to byl hotový nesmysl. Samozřejmě, tábory neměly jen funkci zábavnou, ale i výchovnou. Přiznám se, že jsem viděl u vedoucích táborů (jedno zařízení máme před domem) různý přístup - od absolutní nadvlády po úplnou benevolenci. Tady bylo od každého něco a vznikla tak hatla patlanina. Hod koulí - zřejmý nesmysl... Ale to nic. Úkolem filmu bylo zkarikovat bývalé dětské letní tábory ve stylu páně Hřebejka,který zde učinil první z řady pokusů zohavit předchozí režim svými filmy. ()

bidja

Tak viděl až po 30 letech a nelitoval... Pravdivé prostředí rekreačních táborů, Bob Radek Říha, nedoceněná hudba Zikkurat a píseň "opilí andělé leželi v kaluži", kterou jsem nenašel kdo je autor. ()

laserr

Zajímavý popis poměrů na zajímavém táboře. Postavy jsou ze života, to se filmu nedá upřít, ale vtipny nejsou moc vtipné a místy je to až podivuhodně pitomě natahované. ()

HouseMK

Ačkoli jsem tento film shlédl poprvé od tří hodin ráno na Nový rok, tak jsem se příliš nebavil. A to jsem se dozvěděl, že jde o film téměř kultovní! Ano, i já jsem se zúčastnil několika dětských (pravda už ne pionýrských) táborů a leccos z toho si pamatuju. Poměrně výstižné. Takže se nedivím hodnocení z nostalgie. Co se ale humoru a děje týče, tak až na pár hlášek typu "a šmidra vydra" to byl jen sled poměrně nudných nenavazujících scének bez hlavy a paty. Možná že kdyby to byl dokument ze skutečného pionýrského tábora, tak bych se bavil víc. P.S. Nepochopil jsem název filmu. ()

Jeremiah

Jana Hřebejka si jako režiséra velmi vážím,jako spolu- scénárista mě zde však vůbec neoslovil, proto budu tento film brát jako výjimku potvrzující pravidlo, že " né vždy je posvícení". Tento film šel úplně mimo mě, takže i ty dvě * jsou dost. ()

allebra

Na táboře jsem byla jako dítě, jako praktikantka i jako vedoucí. Ráda jsem si zavzpomínala. Chválím osobité pojetí filmu a originální titulky. ()

#47

Uz jsem to viděl nejmíň 10x a pořád se u toho skvěle bavím, jednak je tam celá řada dokonalých hlášek a pak Bob - kapitola sama pro sebe. Je to možná nejhorší herec kterého jsem kdy poznal, ale právě proto je neuvěřitelně zábavný. Tenhle film je pro mě rozhdně kultovní a myslím, že mě nikdy neomrzí. ()

Lyžař

Snad nejlepší český film, který jsem z téhle doby viděl!! Už od začátku, kdy se představují jednotlivý herci do svých rolí, stíhá jedna hláška druhou. Všechno je tak pravdivé, až to bolí. Kdo se za celý film nezasměje, tak je podle mě hodně velký suchar :-) Jediné, čeho u tohohle filmu lituju, je, že jsem o něm dlouhou dobu nevěděl.. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)