A Murderous Affair in Horizon Tower

Vavča

Detektivka, thriller, sociální výpověď o životě různých vrstev čínského obyvatelstva? Vše dohromady, rozhodně nejde o klasickou kriminálku, kde mají hlavní roli detektivové. V luxusním věžáku je zavražděna Zhong Mei Bao (Anngelababy), krásná baristka, kterou přece zbožňoval každý, kdo ji tedy zabil? Dvojice detektivů pozorně poslouchá příběhy obyvatel domu a divák tak vidí, jaký život v současné Číně může být od spodních do horních pater. Tohle určitě nebude pro běžného diváka, hlavní roli tady mají totiž vedlejší postavy, jejich životy, práce detektivů se často točí v kruhu, protože se těžko určuje kdo mluví pravdu, a kdo ne. Je to však vysoce zajímavý příběh, který poukazuje na nešvary moderní společnosti a častou bezmocnost policie, negativní jevy typu domácí násilí, neúplné rodiny, nevyhovující zákony ohledně péče o děti, adopce, atd. Tohle není žádná čítanková selanka, je s podivem, že knižní předloha ušla cenzuře a seriál rovněž. I když vás bude štvát, že postavy obou detektivů jsou relativně ploché a neakční, dejte jim šanci až velmi pozvolna se začnou jejich charaktery vybarvovat. Dokonale vypointovaný příběh, kdo provedl vraždu a kdo je vlastně viník sice částečně končí v mezích čínské morálky, ale je to velmi kvalitní série konkurenceschopná i do zahraničí. Přidejte si navíc velmi user friendly minutáž dilů a jejich počet. Rozhodně to však není seriál na hltání, postupně díl, dva, pauza a pak zase dál. Je to emočně a příběhově velmi nabité, takto kvalitní seriál jsem v Číně v rámci žánru ještě neviděl, světě třes se, nadvláda kvality (aspoň doufám) nad kvantitou přichází. ()