Patagonie, vládkyně času

(TV film)
  • Francúzsko Patagonie, maîtresse du temps (viac)
Francúzsko, 2019, 52 min

Réžia:

Chris Nahon

Zajímavý život domorodců, jedinečné přírodní scenérie a nádherná jezera v barvitém regionu Jižní Ameriky... Patagonie – rozsáhlé území ležící v Jižní Americe na území dvou států. Část se nachází v Argentině, část v Chile. Díky poloze ji omývají vody Atlantského a Tichého oceánu. Celý region nabízí jedinečné přírodní scenérie. Obrovské ledovcové pole dalo vzniknout nádherným jezerům. Náhorní plošiny protínají kaňony pozoruhodných rozměrů, které ukrývají neméně pozoruhodné poklady. I proto míří do Patagonie mnoho návštěvníků. Jejich cesty míří často i po stopách gaučů, místních kovbojů, kteří se starají o svá stáda dobytka. Je to prostě místo, které stojí za prozkoumání. (Česká televize)

Nikkilee

Oh moje srdce! Toť vše k tomuto úchvatnému místu, kde jsem strávila nějakou dobu a viděla většinu z toho, co tahle rozsáhlá oblast nabízí. Asi nikdy mě nepřestane fascinovat a tenhle dokument mohl za mě být klidně i delší, protože to rozhodně nepokrylo vše, co Patagonia nabízí, ale i tak hezky udělané, s takovou typicky patagonskou upřímností a surovostí. ()