O životě této legendy českého humoru vyprávějí kolegové (Zita Kabátová, Dalimil Klapka, Vlastimil Brodský, Milena Dvorská, Radovan Lukavský a Miroslav Horníček). V pořadu vystoupí také imitátoři Vlasty Buriana Jiří Štuchal, Waldemar Matuška a především Václav Faltus, dále nejstarší žijící návštěvník divadla Vlasty Buriana Bohumír Švarc, osobní kuchař Vlasty Buriana Jaromír Treybal, sběratel starých plakátů a divadelních programů Jaromír Farník a nejmladší režisér Burianova divadla za protektorátu Jaromír Pleskot. Pořad je doplněn sestřihem z méně či více známých filmových scének. (Česká televize)

NinadeL

Dvou hodinový paskvil, jehož jediným plusem je několik střípků tehdy ještě vcelku svěžích pamětníků. Ale ty by se dali posbírat do pěti minut. Zbytek jsou mnohokrát viděné ukázky poskládané hala bala, prokládané vlky a plky lidí, kteří nemají ve skutečnosti co říct. A jako zlabý hřeb jsou zde zničeny střípky z němých Burianových filmů trapným rádoby dabingem. Jistě, DVD vyšla až o pět let později, ale lépe si počkat, než takto trpět. ()

Marthos

Osudem Vlasty Buriana se podrobně zabýval již prof. Vladimír Just, významný český teatrolog, který také stál za rehabilitací režimem znevažovaného komika v 90. letech. Všechno ostatní, včetně této samoúčelné exhibice několika trapných imitátorů, nestojí ani za pozornost. Zbytečně natočeno, zbytečně shlédnuto. ()

curil

Klasický střihový film s ukázkami z Buriánových veseloher, ale větší část tvoří vzpomínky pamětníků a spolupracovníků slavného komika. Pro mě je nejzajímavější vzpomínání Jaromíra Pleskota, když bych si dovedl představit vypustit jeho napodobavatele a to především nesympatického Václava Faltuse a jeho parodii králova smíchu, který má k originálu opravdu hodně daleko. ()