Po jedné stopě - Série 1 (2020) (séria)

Západní Saharou do Mauretánie (S01E06)

(epizóda)

Road movie dvou přátel míří saharskou pouští k hranici do Mauretánie. Okouzlující město Marrákeš, první noc ve stanu v poušti, trh s velbloudy v Guelmimu a první velká oprava doprovodného automobilového veterána... V marockém Marrákeši si oba cestovatelé naposledy užijí luxusního ubytování před přejezdem saharskou pouští až do Mauretánie. Čeká je asi 1700 kilometrů písečnou krajinou. Národní park Souss-Massa je oázou pro odpočinek. Oblast rákosů, řek a písčin je hnízdištěm mnoha druhů ptactva včetně vzácných a chráněných ibisů nahých. Na pobřeží Martin zkouší surfování, ale má krátké prkno a špatné vlny. V Guelmimu na tržišti by si oba s chutí koupili velblouda, ale nakonec se spokojili s ovčí kůží. Igor ji vyzkouší na sedle motorky. Ozývají se první protesty motorových vozidel, před hranicemi se rozhodl doprovodný automobilový veterán zkusit jízdu po třech kolech. A radost z přejezdu marocké a mauretánské hranice zase zkazila Igorova motorka. Ale jen na chvíli… (Česká televize)

Frajer42

Rád jsem si konečně prohlédl vyhlášený Marrakéš a zejména tamní noční život. Poté už jsme se přesunuli do Mauretánie, kde je enormně nízká hustot zalidnění, a tak převládá jen poušť a vraky, ale i to mělo své nezaměnitelné kouzlo a něco do sebe. Oba borci jsou stále ve výborné náladě, která je prudce nakažlivá. [82 %] ()

ilemas

Rád tyto dva sympatické motorkáře sleduji, škoda, že v této části nedali větší prostor Marrakéši, tento díl mě připadal dost z rychlíku, ale chápu, že je čeká dlouhá nudná cesta pouští do nezajímavé Mauretánie plné vraků. ()

Marze

My jsme pronajatým autem z Marakéše přejeli Atlas, podnikli výlet s přespáním v poušti s Beduíny na velbloudech, ale dalších 1600 km rovinatou pouští na jih do Mauretánie bychom nedali. Vidím, že jsme o nic nepřišli. Tedy kromě koupání na liduprázdných plážích a jistě chutných mauretánských čerstvých ryb "dvě kila za 70 Kč". Davy afrických migrantů jak bylo řečeno v dokumentu proudí opačným směrem do demograficky vymírající Evropy. Oba dva cestovatelé si zdá se udržují dobrou náladu. ()