Po jedné stopě - Série 1 (2020) (séria)

Horká půda pod horami (S01E03)

(epizóda)

Road movie dvou přátel vstupuje v Iráku do závěrečné etapy. Martin zručným mechanikem, válka na dosah, Kurdové jsou sice milí, ale čas velí změnit světadíly... Setkání s Kurdy v Iráku je setkáním se zástupci třiceti miliónového národa, který dosud nemá vlastní stát. A jak to, tak vypadá, ani nikdy mít nebude. Válka už je hodně blízko a Martin Písařík by si představoval svůj narozeninový den trochu jinak. Začne ho jako servisman svého motocyklu a skončí oslavou narozenin s Igorem. O rok starší, motorkářsky vyzrálejší, s hlavou plnou příští cesty. Afrika volá! (Česká televize)

Frajer42

Je to lepší a lepší. Kluci jsou sympaťáci a hlavně si vůbec na nic nehrají. Velmi zajímavá návštěva na horké kurdské půdě. Člověk si umí představit zajímavější a bezpečnější místa, kde chce slavit narozeniny. Docela obdiv ke zvolené trase. Koule oběma výletníkům nejde upřít. Navíc umějí být vtipní a na zvolené destinace se hezky kouká. [80 %] ()

LachtanShows

I když bych z toho nám nepředstavitelného vedra umíral po pár kilometrech, večer usínal se zamrazujícím pocitem, jestli za kopcem něco nebouchne a bál se, že se nikde nedomluvím, tak bych stejně okamžitě sednul do auta (motorky nemusím) a projel celý Blízký a Střední východ! ()