Po jedné stopě - Série 1 (2020) (séria)

První kilometry (S01E01)

(epizóda)

Slovinec Igor Brezovar už projel na své motorce téměř celý svět. Je zkušený cestovatel, ale přesto ho zlákala vize herce, příležitostného básníka a motorkáře začátečníka, Martina Písaříka, o společné cestě po pobřeží Afriky. Z Maroka až do Jihoafrické republiky. Podmínkou velkého afrického dobrodružství byla zkouška, test schopností fyzických i psychických. Oba cestovatelé se proto vydají do Iráku. V prvním dílu projedou Tureckem, Kurdistánem a málem se vracejí domů. Příhodu s dronem už by si nechtěli zopakovat. (Česká televize)

Pavelkedar

Není možné hodnotit jako celkovou sérii,tak se vyjadřuji k/v 1.epizodě. Pro mě celkově 4*. Příjemně plynoucí a zajímavá roadmovie, kde spíše dominuje sympatický Igor. Písařík je příjemný,možná ale až moc často "poetický" " Tady u těch dvou by se měl učit Sokol s Tydýtem, jak má vypadat "cestopis". Ne ten paskvil, co předvádějí/předvedli. ()

LachtanShows

Vnitrozemské Turecko i irácký Kurdistán jsou v současnosti jedněmi z turisticky nejméně atraktivních oblastí Asie v důsledku povědomí o tamních podmínkách. Když ale přejdete panující mentalitu, pošmodrchanou vzdálenější i blízkou minulost a zaměříte se jen na přírodu a krajinu, budete koukat těch půl hodiny s otevřenou pusou stejně jako já. ()

tahit

Odjakživa jsem též obdivovatelem podivuhodných dálav. Z čehož je patrno, že mě to hodně potěšilo. Vždy se snažím hledat věci, které jsou mi blízké, které mě baví nebo jsou na nich lidé, kteří zaujmou na první pohled. Nemusím žádné jalové moudra, ani žádné profesionální rutinérství, ale řadu věcí, co opravdu baví. Myslím si, že co se týče zpracování, tak tohle se moc povedlo. S velkým zájmem očekávám další pokračování. ()

Frajer42

Skoro každý dokument tohoto typu já můžu a jsem rád, že se čas od času nějaký objeví. Hlavní dvojice - herec, o kterém nikdy nikdo neslyšel a cestovatel, o kterém taky nikdo nikdy neslyšel, je velmi sympatická a nemám strach, že by mě po pár dílech začali srát. Destinace si vybrali moc hezké a velmi zajímavé. I když navštívili místa, která na této trase navštěvují úplně všichni, tak přesto bylo na co koukat, protože na taková místa se člověk vždy rád vrací. Velmi příjemný úvodní díl. [75 %] ()

ilemas

Nádherně zpracovaná road movie pro mě jak stvořená. Přesně takto cestuji a vše filmuji. Nebaví mě jak mnoho turistů tráví dovolenou v jednom hotelu na jedné přeplněné pláží s tisícem lehátek jako třeba v Rimini a přitom nepoznají ani okolí. Nebo jezdí x let stále dokola na to samé místo do Chorvatska. Když někam cestuji musím poznat nejlépe celou zemi. Zde mě zaujala Kappadokie a podzemní město, kam se už několik let chystám. Těším se na další díly. ()