V německém zajateckém táboře se za druhé světové války odehrává příběh západních generálů, ubytovaných v relativním pohodlí, zatímco obyčejní vojáci živoří v mrazu a nepohodě. Vysocí důstojníci dbají jen své pochybné cti, na osudech podřízených jim nezáleží - však také i hladovku, kterou vyhlásí na protest proti chystané popravě nevinných zajatců, drží čistě formálně a jen s vidinou budoucích zásluh. A imperiální povýšenost je jednou sblíží i s jejich nynějšími vězniteli - takové je poselství této agitační válečné historky, která měla ukazovat prohnilost anglo-americké generality... (oficiálny text distribútora)

Jiljí

áááno. totálně zapomenutej nářez. rozhodně jeden z nejlepších čs válečnejch kousků. top 10. výprava jako kudla do pajšlu. překvapivě kladné charaktery západních důstojníků, holanďan, frantík i anglán. amík trochu za vola a kulturního barbara (což by asi i odpovídalo). ()

cyglos

Opět kino, které jsem neznal a nic si o něm nechtěl zjišťovat. Něco mi ten námět připomíná, ale marně tápu co. Každý, i generál, má svou "třináctou komnatu". Možná jsou jednotlivé příběhy zbytečně natažené a jen málo se odehrává v reále věznění na zámku. I tak se nemohu zbavit dojmu, že pózy a chování v protiváze skutečného dění je hodně podobné dnešní době. Hrdý postoj před okolím a hnětená plastelína v reále. Určitě to není standard, ale konec filmu se nikterak neodchýlil od reality a skutečného chování spojenců k některým vrcholným fašistům. Kdo se hodil, ten prošel, kdo ne, ten si to odseděl v Norimberku na lavici obžalovaných, to aby byl vlk nažranej a . . . Cui bono. Výkony, obsazení a řada reálií stojí společně s hudbou za nesouhlas, že se jedná o komunistický odpad nebo sr..ku. ()

godal

Tak tudy vede cesta-natočit poměrně slušný film,kde se střečci od Havloidů budou vztekat a špinit pravdu.Naštěstí jsem měl možnost hovořit s těmi,kteří šli "na západ" po Mnichovu a celkem ten film to vystihuje,jak to vypadalo-klobouk dolů...Nádherný film a řekl bych i popravdě.Plná palba ()