Resident Alien

Komédia / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2021–2024), 25 h 18 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvorcovia:

Chris Sheridan

Predloha:

Peter Hogan (komiks)

Hudba:

Noah Sorota

Alan Tudyk, Alice Wetterlund, Sara Tomko, Levi Fiehler, Elizabeth Bowen, Mandell Maughan, Gary Farmer, Corey Reynolds, Ben Cotton, Patrick Keating (viac)

Sledujeme mimozemšťana Harryho (Alan Tudyk), který převzal identitu maloměstského lékaře z Colorada. Harry pomalu začíná zápasit s morálním dilematem své tajné mise na Zemi. (Petrmachovec)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (11)

Resident Alien (2021)

Příjemné překvapení. Čekal jsem něco jako byl kdysi Alf, nebo nějakou unyle korektní nekomedii. Přestože vám bude hned jasné, kam bude příběh o emzákovi, který má vyhladit lidstvo, ale uvízne na Zemi směřovat, stejně je první polovina seriálu zábavná a pohled na šklebícího se a hláškujícího Tudyka vás jen tak neomrzí. Druhá polovina seriálu měla být víc sci-fi...za mě to nebylo tak úplně ono a závěr byl vysloveně uspěchaný. Což je škoda, protože v prvních epizodách se vždycky našlo něco vtipného a to dokonce i když šlo o všetečné dětičky. U toho měli tvůrci zůstat. Každopádně jde o nenáročnou, ale příjemnou záležitost, ke které se rád vrátím. ()

Escape from New York (2022) (S02E07)

Ďábel jako detektiv, emzák jako doktor...oboje baví, pokud mají tvůrci smysl pro humor a nadhled. Když si rádi rýpnou do lidských slabin a skrze ně ukáží, že i přes ty chyby a hloupost, si lidstvo vyhubení nezaslouží. Máme totiž potenciál být lepší. Touto epizodou tvůrci naznačují další vývoj případných nových řad a malý emzák je přesně to, co malé město jako Patience potřebuje. Baví mě to čím dál víc a jsem moc rád, že kvalita vzrůstá. ()

The Ghost of Bobby Smallwood (2022) (S02E10)

Co tahá tento seriál z průměru, je kombinace A. Tudyka a skvěle napsané postavy Harryho. Jakmile se od ní tvůrci odkloní a řeší vztahy ostatních postav, je to břečka. V této epizodě bylo tudykováno málo. ()

Lone Wolf (2024) (S03E01)

Tohle mi chybělo! Pohodový seriál u kterého se sice nebudu válet smíchy, ale stejně se budu těšit na každou další epku. Už od prvních minut mi Tudyk zvedl náladu. Jeho Harry je zábavný v každém okamžiku. Měl jsem trochu obavy, jestli seriál nezruší, protože se děj začal rozlézat mimo "okres", přibyli šediváci....ale hlavně to vypadá na nízkou sledovanost. Naštěstí se tak nestalo a všichni staří známí jsou zpět v dobré formě. Děti sice povyrostly, ženy zmilfkovatěly, ale emzák je pořád stejný pakátl. Co víc si přát? ()

The Upper Hand (2024) (S03E02)

Předchozí epizodu hodnotilo pouhých osm lidí... . Ani se mi nechce věřit, že tady má Resident Alien tak málo fandů. Přitom je to velmi sympatická a zábavná ufounovina. Prostředí Kanady i neokoukaní herci, kteří obklopují skvělého Tudyka, hostování v podobě Lindy Hamilton...všechno funguje. Společně s Co děláme v temnotách je pro mě tenhle seriál srdcovka, které odpustím i občasné nedokonalosti. A že jich v prvních dvou řadách pár bylo. Nicméně té třetí se to zatím netýká, ani v nejmenším. Harry se v ní pokouší zjistit, co mají šediváci za lubem. Hybridovi dochází, že už o něm ví příliš lidí. Harry získá velmi důležitou informaci od starosty... . Je to pěkně rozehrané. ()

141 Seconds (2024) (S03E03)

Ono to objektivně na 5* není...jenže když se něco stane osobní, tak to objektivně hodnotit nelze. Pro mě je to feelgooďárna plná fajn fórků. Postavy jsou mi sympatické a příběh je dostatečně OK, abych byl zvědavý, co bude dál. Nicméně přestože Harry odkrývá záměry šediváků a v závěru se objeví obrovská komplikace, tak největší devizou této epky, byl právě ten zmiňovaný humor. ()

Avian Flu (2024) (S03E04)

Čím dál lepší! Alienka skvěle ztvárněná Edi Patterson vnesla zajímavou dynamiku a umožnila Tudykovi zase se předvést. Škoda pár momentů, které nejspíš nemají na svědomí tvůrci, ale Úřad pro korektální politiku a kontrolu ptačích trčáků... . Závěr nabídne zajímavý návrat jedné postavy. Což je s ohledem na to, že jsme jen pár epek od konce...poněkud zbytečné šmodrchání něčeho, co nejspíš nebude řádně dopovězeno. Výrazné zkrácení řady, nejspíš znamená právě tohle... . Leda by se SyFylitici pochlapili a dali nám čtvrtou řadu...přiznali by, že to zkrácení bylo šméčko na diváka...faktické rozdělení třetí řady na dvě půlky. ()

Lovebird (2024) (S03E05)

Na tuto epizodu jsem se fakt těšil, takže jsem trochu rozčarovaný. Z nějakého důvodu to nefungovalo tak dobře, jako ty předchozí. Tvůrci tady dost tlačili se vtahem H+H dost na pilu, všechno to sexování a olizování bylo už moc. Sice chápu, že bylo potřeba ukázat jak moc je Harry zahořenej, ale bylo to na úkor všech ostatních postav i samotného děje. Korunu tomu dodala poslední scéná. Taková scénáristická trapnost...doufám, že to v tomto duchu tvůrci nepovedou dál a dočkáme se něčeho méně očekávatelného. ()

Bye Bye Birdie (2024) (S03E06)

Další koncert A. Tudyka, tentokrát na téma zlomené srdce...jediné věci ve vesmíru, která dál funguje i když je zlomená. V této epizodě se vtipné a dramatické momenty střídají vcelku často. Těch několik linek, které doteď tvůrci rozehráli, navíc doplňuje další...dost zásadní. Tak si říkám, že už toho začíná být vcelku hodně. Max byl upozaděn, linka s lovcem je taky zatím u ledu... . Je to trochu na úkor odlehčenosti a vtipu. Ale zase to naznačuje, že tvůrci mají dostatek materiálu ještě i pro další řadu. Tak snad ji dostanou. ()

Here Comes My Baby (2024) (S03E07)

Díky závěru silná epizoda. Téma dětí, které opouští jejich rodiče, resp. složité vztahy mezi nimi, jsou v Resident Alien velmi užívaným motivem. Možná až moc, ale díky dostatečně zajímavé lince s emzáky to nevadí. Karty jsou odkryté, všechny důležité postavy už v ufouny věří, takže finále řady bude nejspíš týmovka. I když bych moc rád další pokračování, je to dobrá příležitost jak to celé ukončit. I když....pokud mohou šediváci a vlastně i Harry mazat vzpomínky...mohl by to být i nekonečný seriál. ()

Homecoming (2024) (S03E08)

Epka jako ze Stargate. Ufoun kam se podíváš. Takhle to přece nemůže skončit. Otevřené na tolika frontách. Pokud ano, bude mi Harry i všichni ostatní chybět. Nebylo to dokonalé, ale přesto silně návykové. ()