Italské drama Alessandra D' Alatriho, vykreslující dětství, dospívání a ranou dospělost Ježíše Krista, přináší pohled na jeho život od dětství až po setkání s apoštoly a zobrazuje Ježíše jako soucitného člověka. Dospělý Jeoshua je ve filmu konfrontován s událostmi ze svého dosavadního života. Sledujeme jeho cestu do pouště, křest, přijetí do komunity Essenes , jeho život v Galilei, učení jeho otce Josefa (Omar Chenbod), jeho jeshiva studium a v neposlední řadě jeho duchovní růst. Jeoshua se rozhodne obrátit se k Bohu, aby našel odpovědi na své otázky, protože po tom všem, co viděl - otroctví, ukřižování, ukamenování cizoložnice a brutální římské vojáky - nemůže jinak. Odchází z vesnice, avšak vzápětí ho zradí jeho přítel Aziz (Said Taghmaoui) a ocitá se sám v poušti. Sklon ke smyslnosti vhání Jeoshua do rozporu s pravidly komunity Essenes, a tak se připojí ke svému bratranci Jochannanovi (Boris Terral), později známému jako Jan Křtitel, který Jeoshuovo spojení s Bohem přijal. Film kombinuje kostelní zpěvy, vokály a hudbu Středního východu a byl nominován na Zlatého lva na MFF v Benátkách 1998. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Pri všetkej úcte, najväčšej úcte, ak chcete vedieť niečo viac z Kristovho života alebo väčšie vysvetlenie evanjelia tak nepozerajte tento film. Radšej odhalenia od sv. Valtorty, kto chce si nájde. Ale toto je fakt trápne až fanatické sci fi. ()

white

Pro mne velmi přirozená až naturalistická verze části Nového zákona, kde až na setkání se satanem( konkretně onen samosplanoucí oheň) není nic co by bylo k neuvěření. Je tam dobrý záběr na Ježíšovo ovlivnění budhismem....léčené, ne zázraky které provedl na člověku postiženém asi zákalem...popelem mu sbrousil rohovku...prostě se choval jako probuzený člověk ....Děkuji autorům za tento druh pohledu na Ježíše, který je mi tak vlastní. ()

troufalka

Pěkné reálie, ale kostýmy vypadají jako přímo od módní návrhářky, prosté od prachu cest. Dobrý pokus přiblížit Ježíšovu dobu s doprovodem kvalitní muziky. Taková malá obrázková Bible na plátně. ()

slunicko2

Didakticky pojaté zajímavě domyšlené Jéžíšovo dospívání vhodné pro studenty a zájemce o věc. 1) Film představuje prostředí a možné pozadí Jéžíšových skutků._____ 2) Zaujal mě 29letý charismatický Kim Rossi Stuart (Jéžíš). ()