Laos, země slonů

(TV film)
  • Francúzsko Laos, le pays du million d'éléphants (viac)
Francúzsko, 2015, 53 min

Réžia:

Jacques Vichet

Malá a chudá země se stovkami svých chrámů a buddhistických památek patří k nejúžasnějším místům jihovýchodní Asie... Laos je se svým nábožensky zaníceným obyvatelstvem nesmírně zajímavou zemí. Se stovkami svých chrámů a buddhistických památek patří k nejúžasnějším místům jihovýchodní Asie. I díky tomu je dodnes dějištěm nejrůznějších náboženských událostí, které přitahují zájem nejen mnoha tamních obyvatel, ale i návštěvníku z celého světa. Kulturní dědictví země je navíc v dokonalém souladu s celým přírodním prostředím. Laos je zemí pokrytou téměř z poloviny lesy, hory a náhorní planiny zabírají víc než sedmdesát procent země. (Česká televize)

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadá život v Laosu. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celé epizody budou mít problém s udržením pozornosti. ()

Narciska

Chtěla jsem se dozvědět něco o životě v téhle málo známé zemi a zůstala jsem zklamaná, protože jako už tolikrát, se omezuje jen na buddhistické chrámy, sochy a sakrální výzdobu. ()