Príbeh romantickej komédie Láska na špičkách je zasadený do malého mesta a okolia Broumovska. Dramatická krajina korešponduje s náladami hlavnej hrdinky Terezy (36), bývalej primabaleríny Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru profi tanečnice a presťahovala sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke. S neoblomnou vôľou a aj cez obmedzené finančné prostriedky mlyn rekonštruuje, aby vytvorila rodine nový domov. Privyrába si tým, že v miestnej škole vedie krúžok pohybovej výchovy. Učí životom unavené ženy dávno zabudnutým tanečným pohybom a ich dcéry základom baletu. Peter na dedine nie je šťastný, chce robiť kariéru v Prahe. Ich manželstvo prechádza krízou, neistá existencia a ľudská obmedzenosť niektorých obyvateľov malého mesta Terezu núti ťahať na vlastných bedrách viac, než možno dokáže uniesť. Najšťastnejšie sú jej malé „primabaleríny“, ktoré majú od dokonalosti ďaleko, no o to rozkošnejšie sú. Ako to však býva, život nám kladie do cesty nečakané nástrahy. Jednej noci mlyn začne horieť, na scéne sa objavia dobrovoľní hasiči a ich sympatický veliteľ. Peter Tereze oznamuje, že sa sťahuje do Prahy, riaditeľ školy prezradí, že krúžok pohybovej výchovy chce vedenie mesta zrušiť, a na scéne sa z ničoho nič objavia Terezine kamarátky. Pokiaľ to všetko bude chcieť Tereza prežiť v zdraví, bude musieť vymyslieť plán... (Continental film)

Mermaidee

Myslím, že existuje taková zážitá představa, že komedie (zvlášť romantické) jsou taková jednohubka, kterou je jednoduché napsat i natočit. Stačí nepodcenit vizuální stránku a herci to zachrání. Nezachrání. Hlavní postavu bych charakterizovala okřídleným "káže vodu, pije víno". A k tomu byla celou dobu protivná, z téhle pózy se nedostala nikdy na víc než pár sekund. Podruhé se na to už koukat nebudu. ()

Flashback odpad!

Slepičí fňukání o šílené krávě, pro jiné slepičky. Scénář, režie, herecký výkony, vše ukrutně špatné a trapné. Jestli se vám ten film líbil a je vám přes 13, gratuluji, jste idiot!! ()

Korpy22

Další film, s banálním dějem a roztomile naivní zápletkou. Scénář je zde opravdu plytký a přijde mi, jakoby snad jediné co bylo záměrem uklidnit ženy, že i ony si můžou najít slušného chlapa a prasata z hospody, že i oni si mohou najít mladou hezkou partnerku. Film je tedy obsahuje krásnou přehlídku karikatur postav. Přísný generál, křehká žena baletka, dvě nány z Prahy, vysokoškolský introvertní pedagog a upocení dobrovolní hasiči. Přesto má film pár světlých chvil a je ideální tak pro sobotní večer s rodinou v obýváku. Každý se v něm totiž zahlédne a tím se stává vrcholem české komerce. ()

MrAldridge odpad!

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl. Nudaaaaa, scénář absolutně o hovně, krajně nesympatický Veselý a není nic horšího, než když se slovenka snaží mluvit česky. S tím obsazením jsem čekal aspoň něco, ale tohle byla fakt hrůza. ()

AmikCZ

Realnou atmosferu vesnice pochopi casto jen skutecny “vesnican”. Me bavilo. Nadsazka s muzskym baletem ale byla i na mne moc… ()

ARIS

Hned úvodní chyba je, zabití toho pavouka! Když někdo žije na chalupě, musí se s nějakým tím hmyzem smířit. Navíc by balet měl dívky vychovávat k jemnosti. Tereza by ho měla jemně odchytit do skleničky a vynést na verandu.  Další chyba je svítit si ve stodole svíčkou. To by snad neudělala ani blondýna. Připomíná to ten vtip, kdy si blondýna na chatě šla posvítit do sudu sirkou, jestli je  v něm dost benzínu.  Ale ten největší prů*er je to vystoupení v hospodě. Když se točil Flashdance, tak Adrian Lyne (režisér)  chtěl mít perfektní taneční čísla!  A tak nenajal jednu nebo dvě tanečnice ale najal jich hned šest. Najal šest nejlepších tanečnic z USA. Každá byla skvělá v něčem jiném. Jedna uměla salta, druhá piruety a tak... A ty pak dohromady "slepily" ty dvě taneční kreace. Jednu v tom baru, kde se do ní zamiloval Michael Nouri a a tu druhou, kdy dělá ty přijímačky na taneční akademii a ta komise pochopí, že tuhle skvělou holku už nemají co učit! Když si Kerekeška začala svlékat ty šaty, naivně jsem čekal něco podobného!Čekal jsem perfektní taneční šou, na které bude spolupracovat polovina vítězek StarDance a která vstoupí do dějin české kinematografie, samozřejmě doprovázené perfektní písničkou, která se stane hitem hitparád! Ale pana režiséra jsem přecenil. Kroucení zadkem a vlnění v bocích neukazovalo na primabalerínu, spíše to vypadalo, že Kerekeška zamlada tančila v nějakém striptýzovém baru u tyče.  Další ale zdaleka ne poslední ostuda tohoto filmu jsou mužske texty a chování. Netuším zda paní scénáristka vystudovala scénáristiku a nebo je jen scénáristka samouk ale na scénáristice na FAMU se učí, že když muž píše ženské party, musí se naučit myslet a chovat jako žena. A pro ženu píšící mužské party to platí taky. A tohle paní scénáristka parádně zasklila. Chování Kerkešky je v pořádku. Paní scénáristka je žena a tak logicky ví, jak ženy myslí ale mužské texty a chování jsou napsány úplně špatně. Muži se takhle nechovají ani takhle nemyslí!  Určité plus je ta příroda, za kterou dávám jednu hvězdu. Ale ani ta není plně využita. Když se Kerekeška se svým budoucím milencem toulají tím lesem, čekal jsem že dojdou k lesnímu rybníku a ona mu tam nahá, jen spoře zakrytá rákosím zatančí jako nahá víla ("aby si divák nemrava, jak praví klasik přišel taky na své"). Taky jsem"divák nemrava" a tak jsem na podobnou noční, lesní scénu čekal! Ale čekal jsem marně!  O scéně kdy má dítě 40° horečky a ona si jde vedle zašukat, se ani nebudu rozepisovat, musel bych být sprostý.  Jediný důvod proč jsem to dodíval do konce je, že Kerekeška je nádherná ženská a tak bylo na co se dívat.  Ale scénáristicky i režijně je to naprostý amatérismus té nejnižší úrovně. ()