La guarida del Lobo

MickeyStuma

Poměrně jednoduchý zimní příběh v nízkorozpočtovém filmu, který jakoby se odehrával někde na Aljašce. Jedná se však o Patagonii v Jižní Americe, ale to nic nemění na krásném prostředí. Neoriginální a nesčetněkrát zpracovaný námět je zasazen do současnosti, ale ve westernovém žánru by vynikl také. Svým způsobem to westernový nádech i má. Bezstarostný život starého zálesáka žijícího v dřevěném domě na úpatí hor by mu možná leckdo záviděl. Nic však netrvá věčně. Něco se blíží. Toto drama, které se pomalu rozvíjí do překvapivého finále, je příběhem dvou postav, které svedla dohromady náhoda. V průběhu děje se ještě občas objevují další, ale jen z nutnosti. Atmosférická síla je tak především v konverzacích, kdy herci předvádějí své herecké umění. To vše je podpořeno naprosto skvělou kamerou, což je u takového snímku televizního dojmu skoro škoda. Díky ní však film vynikl. Argentinská kinematografie je u nás poměrně neznámou záležitostí a je to škoda. Tento jejich konkrétní film vyznívá mnohem lépe než mnohé americké, kterých je v televizi plno. Je však zaměřen spíše na náročnějšího diváka, který se spokojí s dobře napsaným příběhem, který se obejde bez akčních scén a příliš netlačí na pilu v dramatizaci. Celkovému dojmu pomohl i fakt, že za scénářem stojí sám režisér, který si tak vše vytvořil zcela podle svých představ. Ne, tento jeho film neuchvátí každého, ale rozhodně by vynikl v televizním filmovém klubu na druhém programu sobotního vysílání ČT. ()