Kukačky

• Česko Kukačky (viac)
Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Seriál Kukačky rozpráva príbeh mladého manželského páru, ktorý zistí, že ich syn nie je ich. Keď sa dozvedia, že došlo k zámene, musia sa rozhodnúť, čo urobia. Žiadne riešenie nie je dobré. Zámena detí na malom meste sa dotkne nielen rodín, ktorých sa to priamo týka, ale i ostatných obyvateľov. Vzhľadom k tomu, že k zámene došlo v miestnej nemocnici, zasiahne osudová udalosť do života mnohých ďalších. Aby sme pochopili väzby a vzťahy medzi ľuďmi v meste, situácia sa dotkne i udalostí v minulosti. Ľudia si totiž nesú svoje tajomstvá, i nenaplnené túžby, ktoré v kritických chvíľach vyplávajú na povrch... Zámena novorodencov v pôrodnici postaví rodičov pred pálčivú otázku. Je dieťa, ktoré roky vychovávali, naozaj ich? (RTVS)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (16)

Kukačky (2021)

Rozhodně podařený český seriál, který má velmi slušný námět, nevyrovnané díly co se týká zábavy, ale ucelený co se týká kvality a hereckých výkonů. Takto má vypadat nový seriál pro dospělé. Bravo. To vše se týká první série, druhá série je bída. ()

Epizoda 6 (2021) (S01E06)

Mladá Marcela má dilema - asi nejzajímavější pasáž tohoto dílu. Jinak dobré, jen mě štve, že jsem se zase nic nedozvěděl o rivalitě dvou znesvářených chlapů. ()

Epizoda 7 (2021) (S01E07)

Pěkně se to zamotává, na druhou stranu aspoň něco o znesvářených chlapech už víme. Ale pořád je nač se těšit i příště. ()

Epizoda 8 (2021) (S01E08)

Na rozdíl od minulého dílu zde jsme si docela zadechli. Příběhy všech hlavních hrdinů jdou očekávaným směrem přes těhotnou Marcelu a nepřiznaného otce, poněkud zapomenutého Martina, který si najde "náhradu" za svou ženu až po Karla, který začíná čím dál víc chtít zasahovat do výchovy "svého" syna Jakuba. Jedinou skutečně zajímavou postavou tak v tomto díle zůstává Karlův bratr David, o kterém se dozvíme novinky z jeho dávného "vztahu" k Tereze. ()

Epizoda 9 (2021) (S01E09)

Díl, ve kterém se konečně dozvíme spoustu informací - s kým má Marcela dítě, že Karel už ví, kdo tenkrát zradil, zatímco Býček to ještě neví, protože nečetl spis. Taky se pomalu vyjasní situace kolem Martina a jeho milenky, Tereza udělá rozhodnutí a pokusí se s Martinem najít společnou cestu a ještě se dozvíme, že Marcela si dítě nechá a proč tehdy došel porodník pozdě k porodu. Ano, je toho moc, ale konečně jsme se výrazně posunuli dál. ()

Epizoda 10 (2021) (S01E10)

Mezidíl, který připravuje půdu pro (doufám) velké finále. ()

Epizoda 13 (2021) (S01E13)

Poslední díl dal celému seriálu tu správnou korunu a smysl. Teď už je jasné, proč David chodil po setkání s Terezou chlastat a hrát karty. Nebyla v tom nešťastná láska, ale připomínka oné události, o které v seriálu jde. Seriál je dobře uzavřen, zároveň je tu prostor pro další díly. Ano, tohle se scénáristovi povedlo. Velká jednička. ()

Série 2 (2023) (S02)

Špatně, všechno je špatně. Oproti velmi podařené jedničce, kde nás zajímal vývoj postav i děje a hlavně kdo to všechno spáchal, tady je nezajímavé téměř vše. Děj je neskutečně, ale opravdu neskutečně natahován, nic úplně zásadního se celé díly neděje, problémy kluků jsou řešeny i neřešeny, další zápletky nejsou tak silné, aby děj utáhly. Tohle je prostě ukázka, jak to vypadat nemělo. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Nejsilnější scény jsou s Isteníkem, jinak je to tradiční upovídaný díl, tak jak to známe z první série. Zatím nás nic velkého nepotkalo, dovolím si tvrdit, že celý seriál bude o snaze se obou rodin nějak "sbydlet", což se zřejmě moc nepodaří. No uvidíme, zatím velmi pomalý rozjezd. ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

Určitě lepší než první díl, ale zatím to je spíš klasická kecačka. Trošku se to začíná zamotávat, ale zatím jen minimálně a okrajově. Děj dílu: Isteník pořád hrotí se svým barákem, nikdo s ním nechce tančit a ještě dostane na držku. Tereza dostane dopis od matky, který asi od matky není. Víc není důležité, ani zajímavé. ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

Vzhledem k předchozím dílům určitě nejlepší díl. Kecačky trochu ustupují vyhroceným scénám hlavně s Novotným. Dobrý činem je i zaměření na mladou těhotnou Marcelu Holcovou a její vztah/nevztah s Lubošem. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

Tak jsem se zase vrátili k ukecanému dílu, ve kterém je novinkou snad jen to, že se nám konečně ukáže Terezina matka a zase se většinou řeší Karlův brácha. Díl, který zatím nikam neposunuje. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Děj je tentokrát zcela přitažen za vlasy. Martin bere malého Tomáše do Prahy na fotbal za svým tatou, od kterého nemůže čekat nic než manipulaci. Přesto tam Tomáše bere. Když pak ještě navrhne Holcovým, že by Tomáš mohl v Praze kvůli fotbalu zůstat, tak je oheň (a bitka) sváru na světě. Do toho se autoři rozhodli míchat časové osy, takže si připomeneme, jak Jakub skončil pod vlakem a zase jak přijeli Terezina matka (propána proč???). Tento díl je vrcholem nemohoucnosti autorů děj někam dál popostrčit než jen ukázat to, že agresivita a nedorozumění mezi dospělými stoupá. Špatný díl. ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06)

Konečně díl, ve kterém se i něco zásadního dělo. Do děje vstupuje sociální pracovnice, která všem odkrývá karty - o případu rozhodne soud. A to je šok pro obě rodiny. Ostatní děj není až zas tak zásadní, ale aspoň to tentokrát bylo docela koukatelné. ()

Epizoda 9 (2023) (S02E09)

Seriál definitivně upadá do rozsáhlého kde nic, tu nic. Je to stále to samé, řeší se konflikty, které prostě život přináší, každý kluk řeší své problémy svým způsobem a navíc občas v hodně stresových situacích. Horší průměr. ()

Epizoda 10 (2023) (S02E10)

První polovina dílu zase naprosto to samé, v druhé polovině přeci jen už jdeme do tuhého - začíná se tu svádět boj o "vlastní" dítě - otázkou ovšem je, které to vůbec je? Jo, posledních 15 minut rozhodně snese ty nejpřísnější kritiky. Konečně ke konci díl, který má grády. ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD