Vianočné rande môjho otca

• Česko Vánoční rande mého táty (viac)

Od manželkinej smrti má David problém vychádzať so svojou dospievajúcou dcérou Jules. Skľúčené dievča si s nikým nerozumie a jej bezmocný, osamelý otec nedokáže pomôcť sebe ani dcére. Jules chce nájsť otcovi partnerku a sebe niekoho, s kým by sa mohla aspoň trochu porozprávať. V prvom kroku preto otcovi vytvorí profily na rôznych zoznamkách. Situácia sa však nevyvíja podľa plánu. V hre je síce dostatok kandidátok, ale žiadna z nich nespĺňa otcovo ani jej očakávanie. Zmení sa niečo s príchodom Vianoc? (TV JOJ)

Marze

Na tento neškodný vánoční kýč se v současné pandemické mizérii , kdy je povoleno shlukování maximálně dvou lidí a je válečný zákaz vycházení po 21. hodině dobře dívá už jen proto, že je plný písniček a pospolitých lidí. Je neuvěřitelné, kolik společenských akcí hrdinové stihli jakoby již byli navakcinováni. Humor není žádná řachanda, jen mi občas vyloudil na tváři zdrženlivý úsměv. Pobavilo mě pár hlášek jako odpověď na otázku, jak by se daly vyléčit projevy 16ti leté protestdívky „Menopauzou.“ Nechybí vánoční stesk, dojímání, ztráta zemřelé manželky a koledy, hádky a povinné komediální trapasy. Film jsem shlédl jen proto, že mi jako studentovi byly nesmyslně uzavřeny knihovny a studijní místa s klidovými zónami jako nejbezpečnější úkryt před Covidem a nechtěně se podílel jako většina od začátku pandemie diskriminovaných studentů již v březnu vyhnaných z Prahy na rozšiřování viru učíce se ve velmi rizikových prostředích. ()

nash.

Pokud by z označení filmu zmizelo slovo komedie, ubylo by možná negativních reakcí. Protože tohle rozhodně komedie není, a to ani navzdory komickým momentům, které ve vážném a spíše posmutnělém příběhu ani komicky nepůsobí. Drama „o smrti, se kterou smířit nejde se“, o smutku, který se stává pastí, a také o bolesti, která brání vidět a pochopit bolest toho druhého. Spíš hořké než vánoční, nehollywoodsky civilní, bez hezounů a laciných krasavic, s kladnými body za výborný výkon Jeremyho Pivena. ()

Marty1905

V celku koukatelný film. Bohužel dějově naprosto nezáživný. Dcera se snaží přes online seznamky dohodit tatínkovi ženskou. Sama má kluka, který jak se později ukáže za nic nestojí. Na konci vše zajímavě vyústí v kostele, kde si navzájem odpustí. Tatínek asi zahájil své hledání nové ženy. Celkový dojem to na mě působí jako slabší podprůměr. Zkrátka nic nezkazíte, že se podíváte ale nic od toho nečekejte. Film na dlouhý zimní večer. ()

Heywood

Ani skvělý výkon Jeremy Pivena to nemohl zachránit. Ta "vánoční úmrtí" už jsou tak strašná klišé, že to spolehlivě zabije film ještě než začal. Komediálního jsem nenašel téměř nic, Olivia-Mai Barrett mi byla z duše upřímně nesympatická (ostatní "dětské" role na to nebyly lépe), a navíc chorobně nesnáším "dobrosery", kteří za zády jiného činí pro něj údajné dobro. To ve věku 16-ti let už není o hloupé holčičce, ale o dívce, která má krůček k sexu s klukem. (alespoň zde si odpustili náhradu kluka dívkou a nebo ještě něco horšího, "politicky korektního"). Jenomže je to stále jen nuda, táhnoucí se nuda bez jakéhokoliv vyvrcholení a ani závěrečné sólo v kostele to nemohlo vytrhnout, navíc to opět bylo přetažené. Průměrný vánoční film z kanadské průměrné tvorby dokáže být zajímavější, než tohle. Nízké hodnocení tu není náhodné. ()

Arsenal83

„Len preto, že som žena, nemôžem sama myslieť?“ To mi už pripadá ako výrok cigána či Afričana, ktorí sa v kuse vyhovárajú len na rasizmus. Aj preto ma zarazilo, že takýto trápny argument tu vypľuje voči svojmu otcovi dievča, ktorej nepredajú ešte ani vložky. Mimochodom, na tú anglickú držku sa nedalo pozerať, ako všeobecne to bol veľmi esteticky neuspokojivý zážitok, pretože tam dali klasické britské ksichty, ktoré tam stretnete bežne na ulici a to sú naozaj veľmi neforemné tvary. Ešte že otec bol Američan, ale to situáciu nezachránilo. Mať doma takú puberťačku to je na povraz. ()