Můj porouchaný mozek

• Írsko My Broken Brain
všetky plagáty
? %
Írsko, 2018, 45 min

Více než 700 000 mužů a žen v Irsku trpí nějakou neurologickou poruchou Žít s takovouto poruchou je pro většinu z postižených nesmírně vysilující Bohužel jsou tyto poruchy mnohdy také degenerativní a nevyléčitelné Vědci a lékaři neustále hledají způsoby, jak tyto poruchy identifikovat co nejdříve, jak je efektivně léčit, případně jak najít účinné léky Některé poruchy mozku mohou být odstraněny s pomocí vysoce rizikových chirurgických zákroků, mnohé další však stále zůstávají záhadou Tato neurologická postižení představují pro vědce náročnou výzvu Za použití nejnovějších metod, nástrojů a výzkumu hledají účinné léky a neúnavně odkrývají tajemství a záhady mozku Snaží se pochopit, jak tento důležitý orgán funguje. Pro mnohé postižené, kteří v dokumentu vystupují, může léčba přijít příliš pozdě Všichni jsou však ochotni zúčastnit se vědecko výzkumných bitev, při kterých bude možná nalezen lék nebo alespoň lepší způsob, jak poruchu zvládat V budoucnosti o nich možná bude věda psát, ale jejich dnešní příběhy jsou příběhy obyčejného života Příběhy o odolnosti a lásce, o rodinách, jež každodenně čelí obrovským protivenstvím (CBS)