Nindža Collection

• Japonsko 忍者コレクション (viac)

Jeoffrey odpad!

Pravidelně sleduji novinky na MALu a dnes mě zaujalo oznámení, že už chybí jen kousek a tohle anime se může stát (podle zdejších uživatelů) tím nejhorším kresleným dílem, které Země vycházejícího slunce kdy stvořila. Posledním oponentem je už pouze Vampire Holmes, u kterého ze své vlastní krátké zkušenosti naprosto chápu, co na pomyslném dně dělá... A tak jsem (ne)logicky musel zapnout i toto anime, abych alespoň na chvíli okusil onu hrůzu, kterou svým divákům přináší a pochopil, proč je právě tak blízko pomyslnému vrcholu nevkusu u tolika anime diváků. Viděl jsem tři díly a ano chápu to! Tohle anime je děsivé, ale ne tím správným způsobem, který byste od hororu čekali. Je děsivé tím, co se na obrazovce děje, jak divně to vypadá a jak málo to dává smysl. Jsou to krátké příběhy o jakýchsi nindžech (shinobi), kteří v každém díle zahánějí nějaké nové tajemné zlo. Jejich původ je neznámý, stejně jako původ jejich oponentů (zla), díly fungují spíš na konceptu "evil of the week" a samotné příběhy jsou pitomé, k smíchu a zároveň tak nějak nepříjemné tím, co se v nich děje a pro mě často i stylem animace. Třeba u druhého dílu jsem si nebyl vůbec jistý, kdo na mě působí jako větší úchyl a kdo mě víc děsí, jestli pán za oknem, nebo nindža na konci! Z tohohle seriálu mi naskakuje husina, dívat se na to je mi nepříjemné a i když bych se chtěl smát, protože je to vlastně blbost, tak mi to moc nejde. Animace je mizerná, i ten nejstarší hentai, anime od nejlevnější produkce, či ten nejhorší Vtuber vypadají živěji a sympatičtěji než tohle. Ten pocit, že sledujete něco špatného, mizerného, hloupého a tím že to nemá vlastně ani nějakou pointu (dobře,ta možná dorazí na konci seriálu, ale k tomu se nikdo normální podle mě nedostane) i zbytečného, se dostaví po pár minutách, asi hned s tou černou mlhou z prvního dílu a v druhém díle je to silnější a třetí už jen kroutíte hlavu a chcete aby to mučení přestalo. A to to má jen pár minut na díl, ale ty minuty jsou nekonečné! Takhle přesně vypadá u mě odpad, nechápu proč něco takového vzniklo, nechápu proč by na to dobrovolně chtěl někdo koukat... Možná to má nějakou geniální myšlenku na závěru a mé hodnocení bude proto časem nefér, ale kašlu na to, dokoukat tohle se za mě bez trvalých následků pro diváka prostě nedá. Pupa level of trash! ()