Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

old_school

Očekával jsem veselou řachandu, ale onen příběh má hlubší rozměr. Výborná je postava autorova tatínka napsaná podle bývalého brankáře hokejového klubu z Pardubic, skutečného otce Dominika. ()

Tangarinka

Deníček moderního fotra nám dává nahlédnout do života novopečených, nepřipravených rodičů. Co se stane po narození potomka, zvláště je-li na rodičovské otec a matka velmi pracovně vytížená, vykreslil vtipně, s lehkostí a dávkou nadsázky ve svém blogu (vydáno i knižně) Dominik Landsman, který čerpal z vlastní zkušenosti. Scénárista a režiser Jan Haluza jeho vyprávění zdařile převedl do filmové podoby. Jiří Mádl se role pečujícího otce zhostil bravurně. Komedie má až na několik trochu křečovitých okamžiků vtip, dobrou kameru a střih a také perfektní hudbu, což není divu, když jejím tvůrcem je skvělý Ondřej Brousek. Pokud preferujete tento druh rodinných komedií, u sledování se celkem dobře pobavíte a odpočinete si. ()

Enon

Překvapivě se jedná o dost vtipný a zábavný film. Mádl a Ramba jsou perfektní herecká dvojice a po většinu času podávají dobré výkony. Většina vtipů je velmi vydařená a i když sem nikdy nevlastnil žádného potomka, tak jsem se mockrát upřímně zasmál, což se u českých komedií moc často neděje. Obzvlášť Mádl a jeho neustálé poznámky k určitým věcem ohledně výchovy jsou vážně vtipné. Z čeho jsem byl ale dost překvapen tak tento film není úplně vypatlaný a stojí pevně na nohách, je pouze parodický, odlehčený, ale ne hloupý. Takže jsem dost spokojen a dávám 73%. ()

Korpy22

Super námět na film, kdy se chlap(Mádl) svou nerozvážeností dostane do situace, kdy má dítě s holkou kterou zná vlastně jen jeden večer a vůbec to nemá v plánu. Scénář se velmi zajímavě snaží situaci vyřešit a tak můžeme zažívat spoustu vtipných situaci ve dvojici s Terezou Rambou. Film je originální ale humer a zpracováním se stále řadí do kategorie průměrné české komedie. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)