Ai ni ai wo

• Taiwan 愛你愛我 (viac)
všetky plagáty

Na ulicích hlavního taiwanského města Taipeie jsou často k vidění krásky prodávající ve stáncích u silnice všechno možné, samozřejmě mezi sebou soupeří prodávající i jejich šéfové, případně gangy, kterým stánky patří. Fei-fei (Angelica Lee) by ovšem ráda zkusila i něco jiného. Stejně jako ona pokouší se zlepšit svůj úděl i pekař Feng (Chen Chang). Jakmile spolu tato dvojice začne žít, každý se po svém snaží toho druhého podporovat a pomáhat mu, ovšem ne vždy se to povede. (Vavča)

Vavča

Ok, jsem fanoušek Angelicy Lee, ale to mi nemůže zabránit střízlivě zhodnotit tento film. Režisér a hlavně kameraman se zjevně inspirovali u Wong Kar-Waie. Což není na škodu technická stránka filmu je dobře provedena. Námět je prostý, mladá dvojice se protlouká jak se dá v taiwanském hlavním městě Taipei. Občas zde problesknou humorné momenty. Chen Chang i Angelica hrají výborně. Námět je z neobvyklého prostředí Taipeie a jako bonus můžete brát jednu písničkou od Angelicy. Stylově to vidím na magický neorealismus se silným sociálním podtónem. Nicméně nemělo to na mě nějaký hlubší dopad, uvidíme, zda po čase a dalším shlédnutí změním názor. ()