Nevěsta mu uteče od oltáře, ale svatební cesta už je zamluvená a José Luis na ni nakonec vezme svoji matku Mari Carmen. Bezva nápad, nebo ne? (Netflix)

borecjeborec

Super nápad. A pokud neberu americkou splácaninu Líbánky s matinkou tak i Originální, chytlavý a samozřejmě, jak mají komedie být, vtipný příběh.  Určitě by se z nápadu dalo vytáhnout víc, ale takhle to bohatě stačilo. Některé scény byly přehnané nebo až nesmyslné. I když jsem měla problém s Quim Gutiérrez, který mi do svojí role nesednul, nejspíš svou všeobecnou vizáží a nesympatičností, tak mě film chytl a necelé dvě hodiny uběhly jak lusk. S výměnou herce hlavního hrdiny a oddělání/domakání pár scén, pak bych film hodnotila jako zatím nejlepší komedii roku. Takhle tam ale pro mě zůstává francouzský Super-blb68 % ()

Marze

Komedie o vztahu syna a matky. Prinos filmu je v tom, ze muzete stravit prijemny cas jeho sledovanim s vasi matkou. Pro zeny je to velmi inovativni horor a velmi spanelsky film. Je to asi predvidatelne,ale vrele a zabavne, vedene pomilovanihodnym vykonem Carmen Machi. Je to vlastne takovy hybrid dobreho a spatneho scenare, dobreho a spatneho pribehu a sousrznosti a nesoudrznosti postav. Prostredi Mauritia je asi hlavni prodejni duvod tohoto filmu. Mozna s umelym pribehem, ale funguje jako osvezeni a vykouzli  na vasi tvari usmev. ()

Deleatur

Samozřejmě mi nejdříve spadla čelist: "Co to zase je?" Příběh byl naštěstí o něčem jiném, ba naopak se Španělé zalekli názvu inspirace (zatímco náš distributor ne). (Není to přímo remake Líbánek s matinkou, ale inspirovali se u něj katalyzátorem i katarzí. ) Největší problém byl velmi nesympatický hrdina i herec v jeho roli. Takovému lůzrovi jsem nemohl fandit a k tomu dominantní matka jak role, tak její představitelka (naštěstí naopak sympatická). I když i její problémy byly nadhozeny jen povrchně a hned bylo jasné, jak sentimentálně to skončí. Bohužel to nemělo ani lehkost letní komedie. // 30% ()

TheEvilTwin

Taková "obyčejná" neurážející komedie, kterou nenároční diváci nepohrdnou, ale pro ty, co mají nakoukáno, se zas o takový zázrak nejedná. Chybějí zde výraznější a zábavnější postavy, uvěřitelnější chemie, hlášky a vtípky a obecně takový ten výraznější španělský humor, na který jsme u nich zvyklí. Stejně tak nemohu říct, že stopáž 110 minut by filmu nějak nahrávala do karet... Lehčí (pod)průměr. ()

EvilPhoEniX

Slušná feel-good dramedy, která stojí za pozornost díky trochu jinému přístupu k látce. Hlavního hrdinu opustí žena při oltáři a jelikož své líbánky má zaplacené a nelze je stornovat, stráví je se svou matkou v nádherně exotickém Mauriciusu. Pár vtipných scén se našlo, hlavně díky mamce ( která je už spíš babčou), ale žádná velká nálož gagů se určitě nekoná, spíš je to příjemná letní komedie o vztahu mezi synem a matkou v atraktivní prostředí, kde dojde na pár zajímavých nápadů, což se dá ocenit. 2 hodiny utekly rychle, film určitě nikoho vyloženě neurazí, ale zároveň mě příliš nenadchl, chyběla mi tu výrazná vtipná postava, která by film okořenila, přesto silnější 3 hvězdy. 6/10. ()