Kde inde sa môžu stretnúť také rôznorodé a odlišné postavy ako v chatárskej kolónii? Milionár tajaci svoj majetok, spisovateľka románov červenej knižnice. Nepraktický ajťák, ktorý kosí podľa návodu na internete. Vojak špeciálnych jednotiek v zálohe pracujúci v skutočnosti ako kaderník v salóne svojej ženy. A ďalšie svojrázne figúry, ktoré ale majú jedno spoločné - chatárčenie. A na chate musí byť pohoda, aj keby ich to malo stáť posledné zvyšky síl... (TV Markíza)

Recenzie používateľa bourec k tomuto seriálu (3)

Osada (2021)

I přesto, že jsem docela prskal, zejména u postavy Standy Majera, která mi byla silně nesympatická,  tak mi je líto, že seriál končí. Vlastně i přes nevyrovnanost kvality jednotlivejch částí, a zbytečná linka pokusů o teen sex, ten seriál nebyl tak špatnej. A vlastně se i vymyká všem těm hovnům, který na komerčkách běžej. Takže 60% si to u mě obhájí. ()

Epizoda 6 (2021) (S01E06)

Hodnocení po šestém dílu sem většinou nedávám. Ale...! První epizodu sem bral jako rozjezd, a doufal , že Kolečko s Bajgarem naplněj ambice, který rozhodně maj. Bohužel po druhým a třetím díle sem musel uznat, že 45 minut bylo o hovně, a jen konce dílů měli jakžtakž punc sledovatelnosti. Ty další díly jsou už dost nesnesitelný. Teen trapoška uhánějící nějakýho šklebícího se blba. Navíc postavy jsou buď hrozně nesympatický (Nesvačilová, Majer, Hanák, Vaculíková, Chýlková) a nebo naprosto nevyužitý s minimem času v seriálu (Polášek, Plodková, Nový, Bareš). A tak jedinej, kdo zachraňuje trochu tu káru jménem Osada je trojice Myšička, Holub a Beretová. To je ale sakra málo. Po šesti dílech přiznávám, že jsem hodně zklamanej, ale dokoukám to, aniž bych věřil, že se to zlepší. Zatím 40%. ()

Série 2 (2023) (S02)

Deset dílů druhý sére je stejně jako první docela zklamání. Rodina Marka Daniela je tak nějak násilně vložená do děje, Majer je znovu trapnej, rodiny se tak nějak divně střídaj v účasti na jednotlivejch dílech. A hlavně osadníci řešej totální kraviny, takže snad dva díly byli nějakým způsobem vtipný. Kolečka s Bajgarem mám rád, ale tohle se jim moc nepovedlo. Je to trochu na půl cesty. 40%. ()