Je to příběh Olgy, jejích přátel, rodiny a vrstevníků, nahlížený s ironií a humorným nadhledem. Do bezstarostného Olžina dospívání zasahují stále více společenské normalizační poměry 70. let. V hořkosladké komedii se střídají bouřlivé komediální situace se slzami. Její hrdinové však už ví, že nepodlehnout, nevzdávat se, mít rád a nezapomenout se smát, je platné a dobré. (oficiálny text distribútora)

Patrik_Lang

Díky za každé nové ráno je velice přesná ukázka toho jak se žije v Česko/Ukrajinské domácnosti ve které vyrůstala paní Halina Pawlovská. Film je taky dobrý v tom že vychází z reálných událostí které staly paní Pawlovské např. s tím jak příslušníci VB přišli ''zkontrolovat'' pas Olze. Ivana Chýlková a legendární Polský herec Franciszek Pieczka mají ve filmu kouzlo jako reálný otec s dcerou který je vtipný, smutný a veselý. za mě 5/5 velice kvalitní komedie. ()

Korpy22

Pawlowská ve svém scénáři přinesla sondu do rodiny s ukrajinským kořeny a tím, že ne každá rodina vypadá jako ta čeká spořádaná. Je zde spousta charakterních postav, které jsou skvěle zahrány. Kamera a zvuk je bohužel omezen tehdejší dobou a díky tomu film ztrácí glanc. Přestože je to fajn tragikomedie, která je pozvednuta zejména Ivanka Chýlkovou a Bárou Hrzánovou. ()