C'mon C'mon

• USA C'mon C'mon (viac)

Rozhlasový reportér Johnny cestuje spolu s kolegami po Spojených štátoch. Navštevujú veľké mestá a pýtajú sa detí rôzneho veku, aký majú život a čo si myslia o budúcnosti. Z Detroitu zavolá svojej sestre Viv, s ktorou nehovoril posledný rok od smrti ich matky na demenciu. Viv sa opýta Johnnyho, či môže prísť do Los Angeles a postarať sa na pár dní o jej deväťročného syna Jesseho. Ona musí odcestovať do Oaklandu, aby sa postarala o svojho odcudzeného manžela Paula, ktorý zápasí s duševnou chorobou. Johnny súhlasí a keď musí Viv zostať v Oaklande dlhšie ako očakávala, s jej súhlasom zoberie Jesseho so sebou do New Yorku. Dvojica sa vydáva na cestu naprieč Spojenými štátmi. Medzi New Yorkom a New Orleans sa rodí nevšedné priateľstvo, ktoré oboch ovplyvní na celý život. (ASFK)

Fonnel

Joaquin jako obvykle na jedničku (jedna hvězda), ale fakt nechápu potřebu amíků se pořád hrabat v psychoanalytickýcgh sračkách. Tak, jak žrali v 70. letech barbituráty po kilech, tak teď bez psycho coache nedají ani ránu. Navíc komentáře děcek jsou úplně mimo, téměř žádné dítě se v tomto věku takto nevyjadřuje. S touhle umělotinou jděte do řiti. ()

nerw01110

O tomto snímku jsem slyšel vše jen to nejlepší a tím pak přišlo u mě větší zklamání, když jsem snímek ani na podruhé nebyl schopen dokoukat. Snímek se velmi táhne a vleče. Hlavní hrdina filmu Joaquin Phoenix mluví velmi nezajímavě a doslova uspává. Mladý Woody Norman tomu moc nepřidává a spolu s hudbou a nezajímavými záběry po chvílí zabere uspávání hadů a následně přichází na scénu spánek. Celkově díky špatné práci s postavami, střihem a tempem se člověk ztrácí v ději a vlastně ho ten děj ani nezajímá. K postavám si během filmu žádný vztah nevytvoří. Pokud nemůžte doma usnout, tak tento snímek zabere lépe, než kdejaký prášek na spaní. ()

prokop04

Konečně jsem narazil na drama, které je o emotivním zamyšlení. Velmi to nakopnul černobílý formát, který byl zvolen velmi očividně. Joaquin Phoenix vychytal po delší době normální civilní roli, kterou nehrál, ale vyloženě ji žil. Celkově mi přišlo neuvěřitelné to autentické propojení mezi klukem a Johnnym. Lehce to zavánělo Malým Princem. Proč jsou dospělý takový, proč dělají taková rozhodnutí? A z pohledu utahaného dospělého novináře Johnnyho: Jak je možné, že je ten kluk tak vnímavý? Proč mi tady vykládá bolestivou pravdu? Prostě nádherné pootevření dospělé duše tou mladou a to pomocí autentické americké angličtiny v přitom normálních dialozích. Veškerý ten podstatný děj je vepsán mezi řádky, tudíž to ocení především vnímavější diváci. Ačkoliv se jedná o negativní téma, kdy matka musí řešit problémy se svým sociopatickým manželem, stále to ve výsledku vyznívá velmi pozitivně. Nádherná byla kamera, zasazena do prostředí New Orleans, NYC, nebo LA, kdy byl jasně vystižen genius loci. Vůbec mi nevadilo, že si v popisu prostředí dali trochu načas, velmi to napomáhalo k představě těch barev, které šli kontrastně k náladě tématu. Prostě velmi povedené a také bych řekl poučné. Zábavným intermezzem byly rozhovory s mládeží o jejich budoucnosti. Takových 80% ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)