Otec se synem a dcerou (oba mezi 17 - 22 lety) se vydají do hor do jeskyně hledat zkameněliny. Během jejich pobytu v jeskyni se stane zvláštní věc, celá obloha se na několik vteřin oslnivě rozzáří. Kamarád, který zůstal před jeskyní, po pár hodinách umírá na ozáření a z jeho mrtvoly zbude jenom hromádka bílého prachu. Hned se vydávají domů zjistit, co se stalo. Všude nacházejí prázdné ulice, domy i auta. Někteří lidé ale z neznámého důvodu přežili. Proto mají stále naději, že jejich matka a manželka bude v pořádku. (p6qwre)

Dan9K

Přestože jsem základní pointu moc nepochopil, je průběh filmu celkem dobrý. Nevím, na co si tu kdo stěžuje na triky, když tu žádné nejsou, akorát se dvakrát všechno rozsvítí. Naopak je fajn, že hlavní hrdinové řeší své problémy a nejde jim o záchranu celé planety, jak to tak bývá zvykem. Až na pár podivných momentů a reakcí je to celkem i uvěřitelné. Nepochopil jsem však, co to teda jako způsobilo? Jakou má souvislost sluneční erupce a zemětřesení s jakýmsi virem? Leda, že by sluneční erupce, která vyřadila elektřinu, vypustila z nějaké laboratoře vir, který toto způsobil, ale ve filmu to teda takto jasně řečené není. A ten virus tedy ovlivňuje jen lidi, které zabije, psy, které rozzuří a zbytek v pohodě? Koně v pohodě? No nic...ale jinak to není tak zlé. ()

Gilmour93

Být to promítáno v kině, mohl si přítomný režisér Moxey položit s názvem filmu naprosto totožnou otázku a uvaděčka by mu na to odpověděla, že nezmizeli, ale jednoduše vůbec nepřišli.. Nukleární strašák období studené války suplován protonovou bouří, špetkou radiace měnící lidi na surovinu pro výrobu pečiva a vrčícími psisky. To vše levně, bez efektů a s přijatelnou dávkou technické mizernosti. ()

Phobia

SPOILER ALERT!!! No jen si to představte: jste nadšený speleolog-amatér a když se tak jednou vrtáte hluboko zasunutí v nějaké díře, ona se roztřese... a kolem vás začne padat polystyren. Nejste žádné ořezávátko, bez újmy polystyrénovou lapálií prokličkujete, vysunete se z díry ven, celí mokří... a postupně zjistíte, že svět je plný obleků naplněných moučkovým cukrem. Kromě vás a bohužel i vašich dvou přeživších odlitků, přemoudřelého studentíka a lehce hysterické dcerunky, narazíte akorát na divou zvěř (každý pes se vás snaží sežrat, sem-tam vás podrápe kočka, krovkami udeří chroust či oslizne slimák) a potkáte i nějaké ty zloděje dopravních prostředků, traumatizované ženy a bezprizorní chlapečky. S rozšiřující se grupou přeživších míříte za svou starou. Putujete a putujete, čelíte zuřivým čivavám, občas se upřímně a od srdce zasmějete trapné průpovídce, obklopeni kruhem svých známých ve skupenství masokostní moučky - to je přece přirozené, dostat záchvat smíchu minutku po zjištění, že všichni okolní ex-lidé jsou vhodní leda ke krmení šílených krav. Jen taková drobná nepříjemnost, jistě lokální, není třeba se znepokojovat radiací, logiku sem vůbec netahejte! Rádi byste se dobrali nějakého smyslu, vysvětlení, jenže zhruba ve dvou třetinách událostí trochu déle mrknete a už vidíte úplně jinou rodinku, animovanou, celou žlutou a čtyřprstou. Tak nic, no, tak jsem zase neviděla konec, nebylo to poprvé a určitě ani naposled. Čekala jsem, že ten film bude větší sranda a srajda, nicméně jde o pouhý snesitelný průměr, lehce požvýkaný chrupem času. 50% ()

Tommassi3

"To nás tu takhle necháte bez jídla a vody ??" - "Mohl jsem vás zabít, ne ?!" ;) Těšil jsem se na sedmdesátkové scifi s mým oblíbeným postapokalyptickým tématem vyšperkované účastí Petera Gravese, známého ze seriálového hitu Nulová šance coby Jima Phelpse, což se mi bohužel splnilo jen částečně !! Graves si odvádí svůj obvyklý standard, zbytek hereckého ansámblu tvoří převážně dost nesympatická a neznámá jména.. Triky stojí za starou bačkoru, což by mě však příliš netrápilo vzhledem k datu vzniku i typu projektu, navíc většinou tvůrci využívají moc roztomile nenákladných berliček jako smeček šílených psů, všudypřítomné atmosféry měst duchů, hry se světlem či pouhými symboly... Celé to však začíná zničehonic drhnout v momentě, kdy se snaží vysvětlovat příčiny katastrofy i její účinky, přičemž ta "rozsypaná mouka" na posteli už hraničí s nepochopitelným a trapným tlačením na pilu ve stylu "co všechno divák snese".. Nicméně soundtrack umně podporuje to vnitřní, byť také dost polovičatě rozehrané, drama přeživších, které pokládám za největší plus této průměrné "televizky" s drobty fantazie.. ()

pepua

Velmi sympaticý post-apokalyptický film, prostý přehnaných akčních scén, zmutovaných přeživších lidí, či zombies… Roadmovie o otci a jeho dvou dětech, synovi a dceři, kteří se snaží dostat zpět domů, neboť věří, že jejich matka přežila. (Přijde vám tohle jako „potácení sem a tam“, jak píše obitus? Ano, nebezpečí, která na cestě domů potkávají, jsou v podstatě banální, ale o to víc mě tento film potěšil.) Díky všem těm „obyčejným“ scénám dobře vyniknou pocity zmaru i nadějí, které hlavní postavy zažívají ve světě, který se navždy změnil… ()