Clark a Lois se vracejí do Smallville, aby vyřídili rodinné záležitosti Kentových, a znovu se setkávají s místní úřednicí Lanou Langovou, což byla Clarkova první láska, a jejím manželem, velitelem hasičů Kylem Cushingem. Dospělí nejsou jediní, kdo ve Smallville znovu objevuje stará přátelství. Kentovi synové se totiž shledávají s Laninou a Kylovou vzpurnou dcerou Sarah. Supermanův a Loisin návrat do idylického města Smallville se však příšerně zvrtne, když do jejich života vstoupí tajemný cizinec Morgan Edge. (HBO Europe)

NinadeL

Všechny předpoklady byly negativní, ale pilot nové série se Supermanem v hlavní roli je výborná záležitost. Už ten základní koncept Superman & Lois je skvělý. Clark a Lois jsou starší, mají dva syny v pubertálním věku a reagují na velké změny v jejich dosavadním životě. Žádný omletý origin o tom, jak se Kal-El stal Supermanem / Clarkem Kentem. Příběh jde dál a přesto v drobnostech neustále pomrkává různými odkazy na základní znalosti fenoménu. Ať už to jsou na to do tabuly psaná jména Shuster, Siegel nebo Superman v klasickém kostýmu z dob prvních čísel Action Comicsu se zeleným autem na rukách... A tchána mu hraje Dylan Walsh. Já jsem spokojená. ()

Davies182

Docela překvápko. Vůbec to nevypadá jako další tuctová levná televizní srágora (naopak), má to snesitelný postavy, a řešej se tam kupodivu dospělácký věci. Jako třeba že i Suprchlap může mít problémy se splácením hypošky a věnováním se svý rodině, dále jak velký morální dilema je zachraňovat hořící rodinu po výbuchu domácí varny na perník, anebo dokonce otázka neschopnosti smířit se se smrtí nejbližších. No fakt. Normálně seriálovej Superman, kterýho si víc než teenageři užijou odrostlí třicátníci. Akce tam je pochopitelně taky, a je jí tak akorát. Těšingr na další (a další a další) tejden. ()

Trsto

uff strašne nesympatický hlavný pár ...toľko asi k začiatku..kvalitu ohodnotím až po pár častiach .. ale na druhú stranu, celkom zaujímavý nápad s tým, že majú rodinu a deti ... 10.3.2021: no na nesympatický hlavný pár som si zvykol, akceptujem ..a musím povedať, že seriál je, aspoň zatiaľ, dobrý a som celkom zvedavý ako sa bude ďalej vyvíjať linka so synmi a schopnosťami plus črtajúci sa konflikt asi s niekým supermanovi podobným.. ()

Gooran

Tak těžko říci, jak to pojmout. Můj primární problém je Elizabeth Tulloch, která mi prostě nepadla do oka. Ale to je spíš osobní problém. Koncept vzrostlý ze zajímavého pilotu dejme tomu má potenciál se rozvíjet zajímavou cestou dál, za sebe mohu říci, že jsem se nenudil. Naopak, až na pár drobných hluchých míst. ()

geklon

Nevím jestli je to následek nostalgické vzpomínky na mé adolescentní GP v podobě seriálového supermana z devedasátek, kde se prakticky nic nedělo. Nevím jestli rodičovský prvek v Supermanovské šabloně mě jako rodiče zaskočil, ale i přes dlouhé odpírání a nulovou potřebu něco podobného vidět, jsem se nějakým způsobem k pilotu dostal. A i když to produkuje CF a je to jak Dowsnův svět, mě to opravdu bavilo, celej první díl neodtrhnul jsem oči.  Jsem zvědavej kam až to vydržím. Protože takovej seriál Kryptonyt byl vážně ubohá srágora. Dám výjimečně plnou palbu, protože kvalita na komiksovou břečku byla vysoká, přitom se to drželo žánru a nehrálo si to na True Detective. Přes původní odpor k hlavním protagonistům, mě vlastně dost bavili a oba jen krásně pokračují v Supermanské seriálové tradici.  O to budu přísnější v dalších dílech. ()

• V čase 1:29 lze spatřit Supermana (Tyler Hoechlin) „držícího“ zelené auto – tato scéna odkazuje na obálku komiksového sešitu „Action Comics #1“ z roku 1938, ve kterém se postava „Muže z oceli“ poprvé objevila. (fiLLthe3DD)