Stručná historie cestování v čase

(festivalový názov)
  • USA A Brief History of Time Travel

Všichni jsme si někdy přáli cestovat v čase. Tato touha navštívit doby dávno minulé nebo nahlédnout do budoucnosti provází lidstvo od jeho počátků. Otázkou ale je, jak náš sen uskutečnit. A je to vůbec možné? Cestování v čase se objevuje již ve starodávných mýtech a dodnes je jedním z nejpopulárnějších motivů žánru science-fiction. Dokument režisérky Giselly Bustillos představuje čtyři hlavní přístupy k tomuto fenoménu i s paradoxy, které s sebou přináší. Rozhovory s odborníky přibližují historii proměny naší představy nejen o cestování v čase, ale také o času samotném. Dalším lákavým tématem je vzájemný vztah vědy a popkultury, například spisovatel H. G. Wells a jeho stroj času inspiruje vědce i dnes. (Academia Film Olomouc)

PhillM.

[AFO Olomouc 2020] Marně přemýšlím, pro koho tento dokument vznikl. Pro žáky základní školy je dost nudný a pro ostatní obsahuje jen shrnutí dávno známých faktů. OK, je možné, že při průletem TV stanicemi to někoho náhodou zaujme a na chvilku zůstane. Název, který odkazuje na Hawkingův popularizační opus magnum, je ovšem zcela mimo. ()