Exekuce

(TV film)

Staropražská humoreska Ignáta Herrmanna. Sochař Meršvajc (I. Racek) již velmi dlouho neplatí nájemné. Proto k němu přichází exekutor Podrážka (Z. Řehoř), který má zabavit jeho věci a jimi uhradit dloužnou částku staviteli a majiteli domu Lapuťovi (V. Šmeral). V sochařově bytě se však nedá téměř nic zabavit, protože je velmi chudý. Když Podrážka sdělí staviteli Lapuťovi, jak se má záležitost se sochařem, rozhodne se tento, že sochaře osobně navštíví a vše s ním dohodne. (Česká televize)

Snorlax

Ona je to spíše anekdota, ale v jednoduchosti je síla. Dokonce i Racek hraje natolik obstojně, že téměř stačí svým třem skvělým spoluhráčům. ()

Marthos

Kde nejsou peníze... Graciézní způsob, jak se vypořádat s neplatícími nájemníky a zároveň oblafnout pana domácího, který naléhá, by možná přišel vhod leckomu ještě dnes. Vynikající souhra Ilji Racka a Vladimíra Šmerala. Obě postavy se objevily už kdysi ve filmu Pod jednou střechou – bohémského sochaře hrál Saša Rašilov, zámožného stavitele Theodor Pištěk. ()

honajz

Na 25 minut docela dlouhá anekdota a popravdě, pan majitel musel být poněkud na hlavu, když nevěděl, že má doma v baráku taky ateliér, nebo že neustále prodělává. Přišlo mi, že ani herci si nejsou moc jistí, co hrát. ()