Kvítko

• USA Blossom
Komédia / Dráma / Rodinný
USA, (1990–1995), 43 h 4 min (Minutáž: 21–45 min)

Tvorcovia:

Don Reo

Hudba:

Frank Denson

Mayim Bialik, Joey Lawrence, Jenna von Oÿ, Ted Wass, Michael Stoyanov, Barnard Hughes, David Lascher, Finola Hughes, Courtney Chase, Phyllis Diller (viac)

Blossom Russo (Mayim Bialik) žije so svojim rozvedeným otcom Nickom a dvomi staršími bratmi. Jeden sa dostáva z problémov s alkoholom, druhý nepobral veľa rozumu. Jej mama žije v Paríži. Našťastie má najlepšiu kamarátku Six, vďaka ktorej sa jej ľahšie darí vyrovnávať sa s nástrahami puberty v čisto mužskej domácnosti. Sitcom stanice NBC mal 114 epizód, v piatich sezónach, v priebehu rokov 1991 až 1995. Od svojho pilotného dielu z júla 1990 sa podstatne líši. (farfalla)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (1)

Pilot (1990) (S01E01)

Pilot k sitcomu Kvítko. Blossom je asi tak stejně přemoudřelá teenka jako svého času Clarrisa z Clarrisa vám to vysvětlí. Dneska už je to hodně retro záležitost, ale svého času to bylo zřejmě něco vzhledem k tomu, že je to na internetu stále populární. Mělo to unikátní styl, protože to co stihli na Mayim Bialik navěsit během těch let, to si později vysloužilo vlastní dokument. Česky jsem to nezaznamenala, ale docela se vyplatí alespoň díl sem tam vidět, pokud už sledujete Teorii velkého třesku, kde Mayim Bialik hraje Amy poslední 4 roky. Člověk se pak lépe vyrovná s tím, že Amy není to jediné, co Mayim Bialik umí. ()