Plavci v Kobylisích

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1978, 46 min

Písničkový pořad populární skupiny. Na koncertu v pražských Kobylisích uvedla v roce 1978 mj. Píseň představovací, Sešli jsme se, Drak od bílé skály, Zálesák a Tři tamboři. Scénář a slovem provází Luděk Nekuda... Rangers – Plavci jsou česká skupina, věnující se stylu folk a country. Kapela byla založena v roce 1964 ve složení – Milan Dufek, Antonín Hájek, Jiří Haler, Pavel Fáček a Jiří Veisser. O rok později přichází Jan Vančura a Mirek Řihošek. První koncert se konal ve Vinohradské sokolovně. V době normalizace vadil komunistické cenzuře název Rangers, a tak se skupina přejmenovala na Plavce, po sametové revoluci používá znova anglický název, což znamená v českém překladu strážci přírodního parku. (Česká televize)

slunicko2

Plavci jsou pro mě synonymem americké country v českém kabátku. 1) Ale toto vystoupení je ukazuje v odlišném světle: jako autory a interprety vlastních songů a pohodové baviče. Celou show svým řečnickým umem příjemně zastřešoval 36letý Luděk Nekuda._____ 2) Trochu mi, pravda, vadí ideová vyprázdněnost celého pořadu, ale taková holt byla doba i Plavci. ()

curil

Rangers v klasické sestavě, ale už bez Radka Tomáška. Tentokrát s Luďkem Nekudou a jeho infantilním humorem. Místo písničkám se pořad věnuje právě mluvenému slovu. A to je na velikou škodu pořadu. Lidé se smějí primitivnímu slovíčkaření, jehož autorem je právě Nekuda. Dříve se recitaly skupiny skládaly především z písniček převzatých, nyní jde více o vlastní tvorbu. Mám všechny LP Rangers, na kterých je vidět vývoj skupiny k horšímu. Byl jsem svědkem i jejich vystoupení na legendární ústecké Portě v roce 1967, kdy zvítězili v kategorii country, což obhájili i o rok později. Tohle je velký ústup s hloupým komunálním humorem. ()