Oslovení hudby

(TV film)
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1990, 30 min

Setkání se skladatelem Lubošem Fišerem coby vzpomínka 10. výročí jeho umrtí... (oficiálny text distribútora)

LiVentura

Český hudební génius minulého století, jeho (nejen filmová) hudba je nádherná, vonící, prosluněná prostotou a neuvěřitelnou sílou, po Zdeňku Liškovi je tento autor na našem území bezesporu největší. Děkuji, Mistře. ()

fragre

Je možné, že pan Fišer si své filmové hudby až tak moc necenil, neb zde je zmíněna okrajově a snímek se věnuje jeho "vážné tvorbě". Ale nepřipomenout v jeho medailonu hudbu k filmům jako Valérie a týden divů, Případ pro začínajícího kata, S Rozárkou, Petrolejové Lampy, Morgiana, Kráska a zvíře.... , to ten jeho umělecký portrét zcela deformuje. A to neřeším tu nudnou formu tohoto dokumentu. Je to smůla, že jako filmová vzpomínka na jednoho z nejlepších hudebních skladatelů filmové hudby (pro mne rovnocenného se Zdeňkem Liškou), zůstal film jen polovičatý. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli té hudbě. ()

Kalidor_

Mám raději Fišerovu filmovou hudbu a tento dokument je spíše věnovaný Fišerově "nefilmové" hudbě. Přesto je to velice přínosný dokument a MISTR v něm sám hovoří o hudbě. To je pro mě nesmírně cenné, protože jsem ho znal jen z fotek a jeho povídání (a vůbec jeho zasněný mluvený projev) je opravdu stejně dojemné jako jeho hudba. ()